توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62938
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
۹ دی نماد عزت و بصیرت ملت ایران است
امام جمعه موقت روانسر گفت: حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستادند.
۹ دی نماد عزت و بصیرت ملت ایران است
ماموستا ملا محمد محمودی در آیین عبادی، سیاسی و وحدت آفرین نماز جمعه شهر روانسر افزود: ۹ دی روزی است که ملت ایران با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد، در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
وی تصریح کرد: نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شده و در این روز تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، با خلق حماسه ای دیگر دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید کردند.
امام جمعه موقت روانسر ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی اضافه کرد; یکی از راه‌ های رسیدن انسان به کمال، حاصل کردن علم و محبت با علمای دین است؛ چرا که عبادات، معاملات، معاشرت همگی نیازمند به وجود علم و علما هستند.
ماموستا محمودی ادامه داد: اگر انسان برای رسیدن به علم و نزدیکی و محبت با علما کوشش کند، نتیجه‌ی مفیدی عاید او خواهد شد و فضیلت حضرت سلیمان بر دیگران علم و حکمت او بود و آنهایی که دارایی چنین صفاتی باشند نزد خداوند و مردم محترمند.
ماموستا محمودی در ادامه با اشاره به زندگی حاج ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه فقید روانسر که روز شنبه اول دیماه ۹۸ دار فانی را وداع کردند اظهار داشت: ایشان ۳۵ سال در محراب مسجد و در سنگر نماز جمعه با «قال الله» و «قال الرسول» گفتن به ارشاد و نصیحت مشغول شد و برای همیشه قدردان آن بزرگوار خواهیم بود.
وی گفت: ماموستا غفوری عالمی بصیر و عامل وحدت، برادری و تقریب بین مردم منطقه بود.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
Share/Save/Bookmark