توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52184
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
بازار شام، دولت هرج و مرج
بازار شام، دولت هرج و مرج
به گزارش خط نیوز؛ دولت را بايد منشأ تدبير ، خدمت و عاقبت انديشي براي ملت باشد. والا كشور و ملت را به دام گاه هرج و مرج و انهدام و اضمحلال مي كشد اقدامات اخير و گذشته دولت كه متضاد شعارانتخاباتي اش باشد، عيناً و علني در جهت هرج و مرج و تزاحم سياسي و اقتصادي است. متينگ هاي سياسي رئيس دولت در هيچ مقطعي آرامش بخش براي كشور نبوده و تصميمات و تدابير آن جز كجراهه روي هدفي دربرنداشته است، اگر زماني هم موضوع اقتصادي، فرهنگي و سياسي در سپهر جامعه جاري نبوده رئيس دولت آن مقطع را به آرامي نگذرانده مثال روشنش ، موضوع سپاه و ارتش. رفراندوم و موضوعات متعدد ديگر است.
الان هم كه دنيا با جمهوري اسلامي ، به موضوع و موضع اقتصادي پامي فشارد، تدابير دولت سردرگم، و بي هدفي است .تب ارز و تشنج اقتصادي كشور در ماه هاي اخير جز اعلام ارز 4200 توماني يعني افزايش حدود 20 درصدي قيمت ارز و بلوكه شدن اقتصاد كشور هيچ رخداد آرامش بخشي رخ ننموده است. هفته گذشته در يك گمانه زني در سطح بازار كه شخصاً نگارنده حضور داشت اكثر قريب به اتفاق كالاها افزايش قيمت شاهد بوده است كالايي 250 يا 300 توماني خود را تا مرز چهار برابر كشانده است. هرج و مرج و نابساماني درحدي است كه گوشت گوسفند از 45000 تا80000 تومان شناور است ، نان سنگك از 700 تا 1500 قيمت نمايي مي كند و كالاهاي صنفي بين 200 تا300 درصد گران عرضه مي شود، بسياري از داروهاي ناياب و كمياب همچنان كميابند و شركت ها از توزيع آن ها خودداري مي كنند، در زمينه ميوه هم همين را شاهديم هندوانه 100درصد و ميوه ها 200 تا300 درصد نسبت به سال گذشته افزايش قيمت نشان مي دهند و دولت در قبال اقلامي كه خود خريداري مي كند نظير گندم و .... قيمت ثابت را به كشاورز تحميل مي كند. در اين وضعيت بغرنج دولت حتي نمي تواند و ناتوان تر از اين مقال است كه نظام نرخ گذاري را كه خود دولت نابوده كرده ساماندهي كند. نظام دارويي كشور كه در دست شركت ها يك امپراطوري جديد ايجاد نموده كه به دليل منافع پنهان دولت با آن ها و ورود سرمايه داران و سرمايه سازان نوين و پشت صحنه، مافيايي اقتصاد دارد. صرافي و نقش آفريني آن ها در حوزه اقتصاد سبب شده دولت عملاً وارد صحنه نشود.، در اين موقعيت تنها راه باقيمانده حركت و ورود نظام و آماده باش تمام عيار، نه براي مقابله با استكبار، بلكه براي مافياي اقتصاد درون دولت است. دولت عملاً به يك شركت سهامي تبديل شده تا دلار7000 توماني و سكه 2/400/000 توماني بهره ببرد دولت عملاً حافظ منافع كارتل هاي سياسي و اقتصادي داخلي شده است.
رهايش بازار به خود مختاري محض و سو استفاده برخي سرمايه داران. صرافان نفوذي در دولت و بخش بازرگاني آن از قرائن پيداست دولت اراده اي براي كنترل قيمت و بازار ندارد و منابع و مافياي بيروني، تصميم ساز مي کنند زيرا كشور در اوج دفاع مقدس علي رغم محدوديت هاي فراوان چنين وضعيت نابساماني را شاهد نبوده و تحريم بهانه كوچكي است. نظام که از ابتداي حياتش در تحريم بوده، اما وضعيت كنوني ، يعني رهايش بازار، عدم پايش قيمت ها، عدم قيمت گذاري و نظارت در عمل يك براندازي سياسي و اقتصادي است و دولت عملاً و علناً پرچمدار اين براندازي محسوب مي شود . مگر مي شود قبول كرد در نظامي كه پرنده در آسمانش نمي تواند بپرد، اخلال گر اقتصادي مانور بدهد و ارز را به مرز 7000 تومان برساند. نظام توانايي و مهار اين چالش را باهمت مردم و تدابير رهبري دارد، ولي دولت به علت وامداري سياسي نه مي خواهد و ( نه مي خواهد) را مقدمه نه مي تواند نموده است.
مجلس وظيفه دارد دولت را استيضاح كند، اصلاً وقت استيضاح دولت است مجلس و مردانش بايد كشور از بحر بحران ساختگي نجات بدهند، ايجاد فشار مصنوعي و دروغين به نظام براي تن دادن به خواست هاي استكبار جهاني از اهم پارامترهايي است كه دست هاي پيدا و پنهان بدنبال آن بوده ، كاش مجلس سريعتر به اين موضوع رسيدگي نمايد. كاش مجلس بتواند به وظيفه ذ اتي خود عمل كند.
كاهش مجلس FATF را دوماه به مرخصي نفرستند و كاش مجلس برجام را (20) دقيقه اي تصويب نمي كرد. و كاش و كاش و كاش اين 147 نفر بتوانند گرهي از مشكلات بگشايند؟!
Share/Save/Bookmark