توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65423
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
استاندار کرمانشاه:
مجوز بدهند از محل اعتبارات عمرانی برای افراد بی‌بضاعت "ماسک" می‌خریم
استاندار کرمانشاه گفت: اگر مجوزهای لازم به ما داده شود، حاضریم بخشی از اعتبارات عمرانی استان را صرف خرید ماسک برای افراد کم درآمد جامعه کنیم.
مجوز بدهند از محل اعتبارات عمرانی برای افراد بی‌بضاعت "ماسک" می‌خریم
هوشنگ بازوند در جلسه امروز(20 آبان) ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم استان و عدم توانایی برخی از دهک های جامعه در تامین اقلام محافظتی و درمانی کرونا گفت: در حال حاضر پنج دهک جامعه در استان کرمانشاه حتی در خرید ماسک هم دچار مشکل هستند.

به گزارش ایسنا، بازوند افزود: هزینه تست کرونا برای افراد عادی بیش از ۲۰۰ هزار تومان است که هزینه بالایی برای بسیاری خانوارهای کرمانشاهی است و برای انجام این تست یک خانوار پنج نفره باید حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بدهند که هزینه سنگینی است.

بازوند تصریح کرد: از طرفی تامین دارو برای بیماران کرونایی با توجه به اینکه مشمول بیمه نمی شود هزینه سنگین دیگری در پی دارد که از عهده بیشتر خانوارهای کرمانشاهی خارج است.

استاندار کرمانشاه از آمادگی استان برای تامین بخشی از این هزینه ها خبر داد و افزود: اگر مجوزهای لازم به ما داده شود و بازرسی و دیوان محاسبات ایراد نگیرند، حاضریم بخشی از اعتبارات عمرانی استان را صرف خرید ماسک برای افراد کم درآمد جامعه کنیم.

بازوند گفت: معتقدیم اگر امسال جاده ای ساخته نشود شاید مشکلی پیش نیاید، اما از طرفی می‌توانیم با همان اعتبار دغدغه و نگرانی مردم را در حوزه سلامت و مقابله با کرونا رفع کنیم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: این آمادگی را داریم که در صورت اعطای مجوز، پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی استان را به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای تامین تجهیزات مورد نیاز اختصاص دهیم.

وی افزود: همه باید بدانیم هرچه دیرتر از این بحران خارج شویم باید خسارات و هزینه های سنگین‌تری پرداخت کنیم.

در یک ماه محدودیت کرونایی "چکِ" بازاری ها نباید برگشت بخورد

بازوند در ادامه با اشاره به شروع طرح محدودیت کاری صنوف غیرضروری در استان از امروز، گفت: از امروز تمام مشاغل به غیر از مشاغل گروه یک از ساعت ۱۸ تعطیل می شوند و ساعت کاری روزانه آنها تا ساعت ۱۸ خواهد بود.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح باید به بانک ها ابلاغ شود که در این یک ماه چک بازاری ها را برگشت نزنند، چرا که این محدودیت ها در کاهش درآمد آنها اثرگذار خواهد بود.

بازوند افزود: از طرفی از شهرداری می‌خواهیم رعایت حال دسفروشان را هم داشته باشد و در این یک ماه اجازه دهند فعالیت آنها قبل از ساعت ۱۸ انجام شود، چرا که دستفروشان معمولا شب ها فعال هستند و در این یک ماه باید اجازه یابند در ساعات قبل از ۱۸ فعالیت داشته باشند.

استاندار کرمانشاه همچنین به داروی ساخته شده برای درمان کرونا توسط پروفسور کرمانشاهی اشاره کرد و افزود: این دارو آزمایشات خود را انجام داده و تقاضا داریم در بررسی این دارو که اقدام ارزشمندی است و فضای مجازی را پر کرده تسریع بیشتری صورت گیرد.
Share/Save/Bookmark