توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63498
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
آیت الله رئیسی مطرح کرد
حمایت از تولید با سخن امکان پذیر نیست
رئیس قوه قضائیه گفت: حمایت از تولید با سخن نیست بلکه باید قانونی باشد و سرمایه باید با اولویت به بخش تولید تعلق بگیرد.
حمایت از تولید با سخن امکان پذیر نیست
به گزارش خط نیوز به نقل از مهر، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه صبح امروز در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید اظهار کرد: مساله امنیت و اقتصاد دوگانه انفکاک ناپذیر است و تفکیکی بین امنیت و اقتصاد وجود ندارد.

وی افزود: رونق تولید و اقتصاد باید در کنار هم باشند تا تولیدکننده و کارآفرین بتوانند با یکدیگر در کمال آرامش نقش خود را در عرصه اقتصاد ایفا کنند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: مأموران ناجا سه شرط اساسی برای وظایف خودشان دارند. مهربانی، اقتدار و تدبیر سه شرط اساسی مأموران ناجا است البته همین سه شرط را هم قضات ما دارند و این سه شرط برای بهبود کارکرد قضات ما لازم است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: همکاری و همیاری در همه بخش‌ها برای ایجاد امنیت شرط موفقیت در امنیت اقتصادی است، همه اجزای مختلف در عرصه اقتصادی باید نقش ایفا کنند تا امنیت اقتصادی ایجاد شود یعنی همه بخش‌ها باید خود را موظف به ایجاد امنیت اقتصادی بدانند.

وی اظهار کرد: پولشویی، قاچاق و … انواع جرایم هستند که تحت عنوان فساد اقتصادی از آنها یاد می‌شود و اینها به شدت برای اقتصاد مضر هستند و برخورد با این فسادها ضرورت دارد.

رئیس قوه قضائیه گفت: عزیزان هم در نیروی انتظامی باید در کنار دستگاه قضائی هماهنگ باشند تا بتوانند از کارآفرینان به خوبی حمایت کنند تا فضای کشور یک فضای امن برای تحرک و فعالیت بیشتر باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که باید همه تلاش کنیم تا محیط کشور قوی باشد که این مهم دو شرط دارد. یک برطرف کردن موانع تولید، دو حمایت از تولید.

وی افزود: حمایت از تولید با سخن نیست باید قانونی باشد و سرمایه باید با اولویت به بخش تولید تعلق بگیرد.

آیت الله رئیسی‌ تصریح کرد: دلالی، کار را دچار فساد می‌کند. دلال کالایی را جابجا می‌کند و هیچ کارآفرینی و نوآفرینی ندارد و حتی باعث نقدینگی هم می‌شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: منظورمان از حمایت از تولید دادن تسهیلات به تولیدکننده و فعال اقتصادی است، یعنی اگر فعال اقتصادی به مشکل برخورد دستگاه قضائی بتواند موانع تولید را برطرف کند.

آیت الله رئیسی‌ گفت: در کشور سرمایه‌های طبیعی داریم که موانع رشد و تولید اقتصادی سبب می‌شود این موانع دیده نشود برای همین مقابله با فساد اقتصادی حائز اهمیت است.
Share/Save/Bookmark