توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52706
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
آغاز لیگ برتر فوتسال بدون ستاره‌ها/ غیبت آقای گل و ۱۰ ملی پوش!
آغاز لیگ برتر فوتسال بدون ستاره‌ها/ غیبت آقای گل و ۱۰ ملی پوش!
لیگ برتر فوتسال درحالی آغاز شد که نیمی از ملی پوشان و ستاره‌های سرشناس غایب هستند.

به گزارش ایسنا، بیستمین دوره لیگ برتر فوتسال از پنج‌شنبه هفته پیش آغاز شد و ۱۴ تیم به جدال با یکدیگر پرداختند. اما هفته نخست این مسابقات باوجود جذابیت بالای بازی‌ها و آمار زیاد گل‌های رد و بدل شده، یک نکته منفی داشت. در این دیدارها بسیاری از ستاره‌های فوتسال و ملی پوشان به دلایل مختلف غایب بودند.

مهدی جاوید آقای گل دو فصل اخیر لیگ برتر فوتسال به دلیل پیوستن قرضی به بانک بیروت لبنان، اجازه حضور در ترکیب گیتی پسند را پیدا نکرد و از روی سکوها نظاره‌گر پیروزی تیمش مقابل مقاومت البرز بود. سپهر محمدی دروازه بان ملی پوش این تیم نیز به دلیل دریافت کارت قرمز در آخرین بازی فصل پیش تیمش، محروم بود.

فرهاد توکلی و قدرت بهادری دو ملی پوش فوتسال که به ترتیب با تیم‌های حفاری اهواز و فرش آرای مشهد قرارداد دارند، به دلیل حضور قرضی در تیم نفت عراق برای جام باشگاه‌های آسیا، نتوانستند در ترکیب تیمشان در لیگ برتر به میدان بروند.

حسین طیبی، ابوالقاسم عروجی و مصطفی نعمتوند سه ملی پوش تیم مس سونگون نیز در نخستین بازی تیمشان در لیگ برتر مقابل پارسیان غایب بودند و از روی سکوها برد تیمشان را به نظاره نشستند. طیبی به صورت قرضی و تنها برای جام باشگاه‌های آسیا به مس پیوسته است. اما عروجی و نعمتوند به دلیل نقص در مدارک، اجازه حضور در میدان را از سوی سازمان لیگ را پیدا نکردند.

همچنین مصطفی طیبی ملی پوش سابق و بهزاد میری زاده از آذرخش به دلیل محرومیت نتوانستند مقابل ارژن شیراز بازی کنند. در این بازی، میثم برمشوری نیز از تیم ارژن غایب بود.

هفته نخست لیگ برتر فوتسال، چند غایب سرشناس دیگر نیز داشت که حضورشان در ادامه فصل نیز قطعی نیست. وحید شمسایی سرمربی-بازیکن فصل پیش تاسیسات دریایی تهران بعد از انحلال این تیم ترجیح داد خانه نشین شود.

همچنین مصطفی نظری دروازه‌بان سابق تیم ملی ایران بعد از انحلال تیم تاسیسات دریایی، به لیگ اندونزی رفت و با تیم واموس در جام باشگاه‌های آسیا و لیگ اندونزی حضور خواهد داشت. مصطفی نظری حداقل تا نیم فصل اول، در لیگ ایران بازی نخواهد کرد.

محمد طاهری کاپیتان اسبق تیم ملی نیز بعد از اتمام قرارداد با شهروند ساری و عدم توافق با این تیم برای تمدید قرارداد، بدون تیم است.
Share/Save/Bookmark