توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58395
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
ادامه بحران در کابینه کانادا؛ دومین وزیر هم استعفا کرد
با استعفای دومین وزیر کابینه کانادا، دولت این کشور وارد یک بحران جدی شده است.
ادامه بحران در کابینه کانادا؛ دومین وزیر هم استعفا کرد
به گزارش خط نیوز به نقل از رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در حالی با یک بحران سیاسی جدی روبرو شده است که دومین وزیر کابینه نیز از سمت خود کناره گیری کرده است.

"جین فیلپوت" رئیس هیات خزانه داری کانادا که اخیرا به این سمت منصوب شده است، ضمن کناره گیری از کابینه کانادا اعلام کرده است که اعتماد خود را نسبت به عملکرد دولت در برخورد و مواجهه با رسوایی سیاسی از دست داده است.

تشدید بحران سیاسی در دولت کانادا در حالی است که تنها چند ماه فرصت به برگزاری انتخابات سراسری باقی مانده و ترودو به شدت نگران شکست در انتخابات است.

فیلپوت به شدت از واکنش دولت به اتهامات مربوط به فشار بر وزیر سابق دادگستری ناراضی و معترض است. وزیر سابق دادگستری کانادا متهم به همکاری و کمک با شرکت بزرگ ساختمانی "اس ان سی-لاوالین" و فساد مالی است.

نخست وزیر کانادا از کناره گیری دومین عضو کابینه خود ابراز ناامیدی و تاسف کرده است. وی در این باره گفت: نگرانی ها درباره این مساله باید کاملا جدی گرفته شود و به شما اطمینان می دهم که من هم این مساله را جدی می‌گیرم.

استعفای فیلپوت که اواسط ژانویه به این سمت منصوب شده، چالش جدی و بحران بزرگی برای ترودو به شمار می رود که نوامبر 2015 میلادی به قدرت رسیده است.

به نقل از بی بی سی، این سومین استعفای پرسروصدا در دولت کانادا در پی طرح اتهاماتی علیه ترودو و بعضی از دستیاران ارشدش دایر بر تلاش برای حفاظت از یکی از بزرگترین شرکت های این کشور در برابر محاکمه فساد است.

جودی ویلسون-ریبولد وزیر دادگستری و دادستان کل سابق ناگهان در ماه فوریه از کابینه استعفا کرده بود.

خانم ویلسون ریبولد گفته است که او و خدمه اش اواخر سال پیش برای چهار ماه تحت فشار "مداوم" و "ناشایستی" در مورد پرونده مورد نظر بوده اند که هدف آن "توافق تعویق محاکمه" بود.
Share/Save/Bookmark