توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63515
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان:
کاهش کشت گندم در کرمانشاه نداشته‌ایم
کاهش کشت گندم در کرمانشاه نداشته‌ایم
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال با وجود کاهش سطح زیرکشت گندم در سراسر کشور، در استان کاهش سطح زیر کشت نداشته‌ایم.

شهریار قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه امسال 301 هزار هکتار گندم آبی و بیش از 91 هزار هکتار گندم دیم در اراضی استان کرمانشاه کشت شده، گفت: امسال در مجموع 392 هزار هکتار از مزارع استان کرمانشاه به کشت گندم اختصاص پیدا کرده است.

قاسمی با اشاره به کاهش 15 درصدی سطح زیر کشت گندم در کشور بر اساس اعلام بنیاد ملی گندمکاران، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های مجموعه جهاد کشاورزی و همکاری خوب کشاورزان در استان کرمانشاه کاهش سطح زیرکشت نداشته‌ایم.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: سال زراعی گذشته 385 هزار هکتار از مزارع استان کرمانشاه زیر کشت گندم رفته بود.

قاسمی در ادامه وضعیت مزارع گندم استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر مزارع گندم استان وضعیت قابل قبولی دارند.

قاسمی با بیان اینکه مزارع گندم استان کرمانشاه در مرحله سه برگی و چند برگی هستند، گفت: این مزارع هم اکنون در مرحله زمستان گذارنی هستند.

این مسئول ادامه داد: در صورتی که شاهد وقوع بارش‌های خوبی در ادامه سال زراعی در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت باشیم و کشاورزان هم به موقع نسبت به مبارزه با آفات و امراض اقدام کنند، سال زراعی خوبی برای گندمکاران استان در پیش خواهد بود.

قاسمی با اشاره به جایگاه قابل قبول استان کرمانشاه در تولید گندم در کشور، افزود: استان کرمانشاه سال زراعی گذشته رتبه پنجم خرید تضمینی گندم را در کشور بدست آورد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark