توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48369
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت:
دولت برای جوانان چینی کار فراهم کرد
دولت به‌جای اینکه برای جوانان ایرانی اشتغالزایی کند، در طول این سا‌ل‌ها به فکر اشتغال جوانان چینی بود، در صورتی که ما هیچ وظیفه‌ای برای اشتغال جوانان چینی نداریم در حالی که جوانان ما به دنبال کار هستند.
به گزارش خط نیوز به نقل از پایگاه 598، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت با اشاره به وضعیت سازندگان تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور گفت:‌ دولت برای جوانان چینی به جای جوانان ایرانی اشتغالزایی کرد.

به گزارش فارس، رضا خیامیان در یک نشست خبری گفت: شرکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه نفت و گاز امسال فقط به منظور فروش کالا به این نمایشگاه ‌آمده‌اند. وی با اشاره به اینکه همه سختی‌های صنعت نفت در دوران تحریم روی دوش ما بود، تصریح کرد: با امضای برجام شاهد هستیم شرکت‌های خارجی به ایران می‌آیند تا بتوانند کالای خود را بفروشند و از آن سود به دست آورند.

حیامیان ادامه داد: وقتی تحریم‌ها بود، می‌گفتند پول نداریم الان نیز که تحریم‌ها برداشته شده است، باز می‌گویند پول نیست و باید فاینانس کنیم. وی با اشاره به اینکه ما با فاینانس مشکلی نداریم، افزود: اما شرط ورود خارجی‌ها این است که قانون حداکثری از خرید داخلی رعایت شود ولی مشاهده می‌کنیم این قانون رعایت نمی‌شود. وی تصریح کرد:‌ خارجی‌ها براحتی کالاهای خود را می‌فروشند و ما با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم. خیامیان ادامه داد:‌ دولت به جای اینکه برای جوانان ایرانی اشتغالزایی کند، در طول این سا‌ل‌ها به فکر اشتغال جوانان چینی بود، در صورتی که ما هیچ وظیفه‌ای برای اشتغال جوانان چینی نداریم در حالی که جوانان ما به دنبال کار هستند.

وی اضافه کرد: یکی از اشتغالزاترین صنایع در کشور صنعت نفت است که اگر دولت به این صنعت توجه کند، بخش اعظمی از مشکل اشتغال برطرف خواهد شد. به گفته خیامیان، صندوق توسعه ملی به منظور توانمندسازی بخش خصوصی تشکیل شده است اما متأسفانه باید اعلام کنم این صندوق به کسانی وام می‌دهد که کالای خود را از خارج خریداری کنند و این موضوع برخلاف معیارهای موجود است.

خیامیان ادامه داد:‌ توانمندی‌های خوبی در داخل کشور داریم، اما نکته مهم این است که نباید از دولت توقع ایجاد کار داشت، بلکه دولت باید زمینه‌سازی لازم را برای ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی فراهم کند و ما از صندوق توسعه ملی درخواست داریم به سازندگان توجه ویژه کنند و ما می‌توانیم قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کرده و ضمن اشتغالزایی جوانان ایرانی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را تولید کنیم. به‌گفته وی،‌ وام رونق تولید، وام خوبی بود اما هرگز واحدهایی که مشکل‌دار بودند، به این وام نرسیدند و این وام تنها به واحدهای خاص تعلق گرفت، بنابراین اگر دولت می‌خواهد مشکل اشتغال را حل کند، باید منابع مورد نیاز واحدهایی را که هم‌اکنون با مشکل روبه‌رو هستند فراهم کند.
Share/Save/Bookmark