توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57657
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
دایی: سرمربیگری تیم ملی برای من وسوسه نیست
متاسفانه آقایان اشتباه می‌کنند. بزرگی را فقط خدا به آدم‌ها می‌دهد. من فقط به خاطر دلم کار کمک به مردم زلزله زده را با کمک هموطنانم آغاز کردم.
دایی: سرمربیگری تیم ملی برای من وسوسه نیست
به گزارش خط نيوز، جشن تولد علی دایی، آقای گل فوتبال جهان و کاپیتان اسبق تیم ملی امروز در تهران برگزار شد. علی دایی در حاشیه‌ی این مراسم در مورد اینکه دوست ندارد به مدیریت ورزش وارد شود، گفت: «من اصلا پشت میز نشستن را دوست ندارم. بعضی چیزها است که آدم برای آن ساخته نشده است.

در شرکت خودم یکبار پشت میز کارمندها من را ندیده‌اند. پشت میز نشستن با روحیه من سازگاری ندارد. چندین بار ریاست فدراسیون فوتبال به من پیشنهاد داد، که من قبول نکردم. خدا آقای هاشمی رفسنجانی را بیامرزد. حدود 7 سال قبل به من پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان را دادند که من قبول نکردم.

دنبال پست و مقام نیستم. خیلی زحمت کشیده‌ام تا به اینجا رسیده‌ام و از خیلی چیزها گذشته‌ام اما دوست ندارم خانواده‌ی من این چیزها را از دست بدهند. شاید همین مربیگری باعث شود که خیلی وقت‌ها از زندگی و خانواده دور باشم. من در زندگی دنبال چیزهای دیگری هستم. دنبال این نیستم که بروم پست و مقامی داشته باشم. مطمئنا می‌دانم می‌توانم موفق شوم اما بعضی چیزهای دیگر در زندگی است که برای خودتان است. وارد 50 سالگی شده‌ام و حسرت گذشته را نمی‌خورم. گذشته را همیشه من به عنوان یک تجربه نگاه می‌کنم و از آن درس گرفته‌ام. دوست دارم الان دیگر اشتباهاتی که قبلا داشته‌ام را انجام ندهم. تمام سعی من این است که بتوانم دچار مشکلات قبلی نشوم».

دایی پیرامون صحبت‌هایی که در مورد تبعیض میان باشگاه پرسپولیس و دیگر تیم‌ها فوتبال ایران زده می‌شود: «من چنین حرف‌هایی را قبول ندارم. اما این را قبول دارم که بین تیم‌های بزرگ و کوچک خیلی استثنا قائل می‌شوند هم از لحاظ داوری تا چیزهای دیگر، تیم های مثل ما که طرفدار نداریم با تیم هایی مثل پرسپولیس، استقلال، تراکتور، سپاهان زمین تا آسمان فرف داریم و باید در چند جبهه بجنگیم اما این که پرسپولیس تیم حکومتی است را اصلا قبول ندارم.

دایی درباره اینکه تلاش هایی شده تا خیلی از ستاره ها بزرگ نشوند اما او همچنان حمایت مردم را دارد و کمپینی برای بازسازی کرمانشاه آغاز کرد و مورد استقبال قرا گرفت گفت: «بزرگی را خدا به هر انسانی می‌دهد. من خودم را هیچ موقع بزرگ حس نکرده‌ام. من در طول این سال‌ها اصلا عوض نشده‌ام.

متاسفانه آقایان اشتباه می‌کنند. بزرگی را فقط خدا به آدم‌ها می‌دهد. من فقط به خاطر دلم کار کمک به مردم زلزله زده را با کمک هموطنانم آغاز کردم. برای زلزله ورزقان هم ما رفتیم. این سری یکی از خوبی‌های فضای مجازی بود که از طریق فضای مجازی ارتباط با مردم امکان پذیر شد.

در زلزله‌ی بم هم شاید ما خیلی کارها انجام دادیم اما فضای مجازی نبود. فضای مجازی کمک خوبی به من کرد تا بتوانم کمک مردم را بگیرم. امیدوارم هیچ زمانی دیگر چنین اتفاقاتی در مملکت ما نیفتد. مطمئن باشید همیشه من اگر بتوانم کاری انجام دهم، کمک می‌کنم. من روز اولی که شروع به این کار با کمک مردم کردم، همه چیز را می‌دانستم. این اتفاقاتی که افتاد را در خانه به همه گفته بودم که چنین اتفاقاتی می‌افتد. مطمئن باشید هنوز هم تمام نشده».

دایی در مورد شایعه‌ی سرمربیگری‌اش در تیم ملی گفت: «سرمربیگری تیم ملی برای من وسوسه نیست خدمت به مردم، عشق، علاقه و افتخار است. ولی با احترام به مردم و تیم ملی، الان به سایپا تعهد دارم و نمی‌توانم به تیم ملی فکر کنم».

سرمربی اسبق تیم ملی در پایان حرف‌هایش در مورد اینکه آیا هنوز قله‌های دست نیافتنی برای او در زندگی باقی مانده که برای آن‌ها بجنگد هم گفت: «مطمئنا آدم همیشه آرزوهای بزرگی دارد. سن آدم که بالا می‌رود شاید آرزوها و خواسته‌های او هم عوض شود. خدا را شکر می‌کنم که به چیزهایی دست پیدا کردم که اصلا روزی هم به آن‌ها فکر نمی‌کردم و این خودش برای من گام بزرگی است که در زندگی خودم بیشتر از این‌ها سعی کنم».

منبع: نود
Share/Save/Bookmark