توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 64767
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
استاندار:
میل به سرمایه‌گذاری در کرمانشاه در حال افزایش است
استاندار کرمانشاه با اشاره به افزایش میل به سرمایه‌گذاری در کرمانشاه، گفت: نباید نگران تحقق سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی که برای امسال پیش‌بینی کرده‌ایم، باشیم و حتی باید بیش از این جذب سرمایه داشته باشیم.
میل به سرمایه‌گذاری در کرمانشاه در حال افزایش است
هوشنگ بازوند در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که روز (29 تیر) برگزار شد، اشاره‌ای به آمار و ارقام درخواست برای سرمایه‌گذاری و تقاضا برای زمین در شهرک‌های صنعتی استان داشت و افزود: همه این موارد نشان می‌دهد میل برای سرمایه‌گذاری در استان با وجود شرایط اقتصادی دشواری که داریم زیاد شده و این امر حاصل زحمات دستگاه‌های مختلف است.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمانشاه تسهیل‌گری شرایط و تلاش برای رفع موانع را مهمترین کاری دانست که باید برای جذب بیشتر سرمایه در استان انجام داد و اضافه کرد: موانع برطرف شود، سرمایه راه خود را پیدا خواهد کرد.

بازوند سرمایه‌گذاری را مهمترین ابزار برای تحقق جهش تولید دانست و تاکید کرد: اگر جهش تولید می‌خواهیم، مدیران هم باید دست به کار شوند و بروکراسی سر راه سرمایه‌گذاری را در کرمانشاه کوتاه کنند.

بازوند با تاکید بر لزوم جذب سرمایه‌های موجود در دست مردم، افزود: اینکه طی دو ماه فقط 40 هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار سرمایه شده بیانگر حجم عظیم نقدینگی در دست مردم است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر سرمایه‌گذارانی در کشور داریم که به تنهایی 15 هزار میلیارد تومان در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده اند و باید زمینه جذب چنین افرادی به استان فراهم شود.

پتاسیل سرمایه‌گذاری 30 تا 40 هزار میلیاردی در سراب قنبر

بازوند سپس به پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری که در استان وجود دارد و باید بر آنها تمرکز کنیم اشاره داشت و یادآور شد: داخل شهر کرمانشاه امکان چند هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قالب پروژه‌های شهری وجود دارد. برای مثال در پادگان "سروران" که امیدواریم به زودی مسائل آن تعیین تکلیف شود امکان ایجاد ثروت سه هزار میلیارد تومانی فراهم است.

استاندار کرمانظاه از ظرفیت 30 تا 40 هزار میلیارد تومانی "سراب قنبر" برای جذب سرمایه‌گذار هم یاد کرد و ادامه داد: می‌توان در این منطقه تلفیقی از آبیدر سنندج و عباس آباد همدان ایجاد کرد و این محدود را به قطب سرمایه‌گذای تبدیل کرد که خوشبختانه شهرداری هم در این زمینه پای کار است.

وی اضافه کرد: پروژه تله‌کابین که مطالبه 20 ساله مردم است نیز بر اساس آنچه که وعده داده شده قبل از دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و کارهای آن با روند خوبی در حال انجام است.

پتانسیل سرمایه گذاری پنج هزار میلیاردی در بازار مسکن

وی از اقتصاد بازار مسکن نیز به عنوان دیگر مواردی دانست که باید بر آن تمرکز کنیم و گفت: بخش مسکن می‌تواند حداقل پنج هزار میلیارد تومان از هدفگذاری 20 هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری امسال را به خود اختصاص دهد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هم اکنون پنج هزار واحد مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد داریم که باید به اتمام برسد و هفت هزار واحد نیز در بخش اقدام مسکن در دست انجام است که سرمایه‌گذاری آنها به نزدیک 3100 میلیارد تومان می‌رسد.

به گفته بازوند، سایر پروژه‌های بخش مسکن که با همکاری بنیاد شهید و ... قرار است انجام شود نیز می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: به علاوه خود مردم نیز به صورت مستقل در صنعت ساختمان سرمایه‌گذاری دارند که برآورد ما از این عدد نزدیک به دو هزار میلیارد تومان است.

بازوند با بیان اینکه پتروشیمی اسلام آبادغرب نیز به تنهایی می‌تواند هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای استان به همراه داشته باشد، افزود: فردا(30 تیر) جلسه‌ای برای پیگیری این پروژه در تهران داریم.

بازوند معتقد است، در حوزه گردشگری هم پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری خوبی در استان وجود دارد و با توجه به اینکه تفریح جزو سبد زندگی مردم شده، حتما باید تمرکز بیشتری بر بخش گردشگری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بخش خدمات هم در زمینه سرمایه‌گذاری نباید مغفول بماند، گفت: شرایط کرمانشاه بگونه‌ای است که می‌تواند به چند استان همجوار خدمات بدهد.

استاندار کرمانشاه گفت: با مجموع این موارد باید تلاش کنیم امسال حتی بیش از هدف گذاری 20 هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری را در استان محقق کنیم، زیرا پتانسیل‌ها فراهم است.

معطلی پنج ماهه پل معلق ریجاب پذیرفتنی نیست

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف چند پروژه سرمایه‌گذاری بلاتکلیف در استان شد و ادامه داد: یکی از مهمترین این پروژه‌ها مجتمع در دست احداث بنیاد مستضعفان جنب هتل پارسیان کرمانشاه است که مردم درباره دلایل نیمه کاره ماندن آن سوال دارند.

بازوند افزود: اگر نیاز باشد باید متولیان این پروژه به کرمانشاه دعوت شوند تا درباره آن تصمیم گیری شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه از طولانی شدن روند تعیین تکلیف پروژه گردشگری پل معلق ریجاب هم انتقاد کرد و افزود: پذیرفتنی نیست که تعیین تکلیف این پروژه بیش از پنج ماه طول کشیده است

بازوند خواستار تسهیل بروکراسی پیش روی این پروژه شد که می‌تواند به اشتغالزایی و جذب گردشگر در منطقه ریجاب کمک کند.

وی همچنین بر لزوم تعیین تکلیف هرچه زودتر گلخانه حیدرآباد و گلخانه سرپل‌ذهاب نیز تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark