توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49142
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
رده‌بندی گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال؛ کوتینیو نزدیک‌ترین تعقیب کننده نیمار اما فقط برای چند ماه!
ستاره برزیلی جدید تیم فوتبال بارسلونا جای هم‌تیمی‌اش در رده‌بندی گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان را گرفت اما این جایگاه دائمی نیست.
رده‌بندی گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال؛ کوتینیو نزدیک‌ترین تعقیب کننده نیمار اما فقط برای چند ماه!
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، قراردادی که باشگاه بارسلونا با فیلیپه کوتینیو برای خرید این بازیکن برزیلی از لیورپول بسته او را به دومین بازیکن گران‌قیمت دنیا تبدیل می‌کند اما این جایگاه متزلزل است و تنها تا پایان فصل جاری پابرجا خواهد بود.

قرارداد کاتالان‌ها با کوتینیو با رقم پایه 120 میلیون یورو و 40 میلیون یورو دیگر به عنوان پاداش، مجموعاً به 160 میلیون یورو می‌رسد که از این حیث او را پشت سر هموطنش نیمار در رده دوم گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال قرار می‌دهد، نیماری که تابستان امسال پاری‌سن‌ژرمن با پرداخت غرامت 222 میلیون یورویی فسخ قراردادش با بارسلونا، او را از چنگ کاتالان‌ها درآورد و به پارک دو پرنس برد.

کوتینیو اما تنها تا زمانی می‌تواند خودش را دومین بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال بداند که پاریسی‌ها دوباره سرکیسه را شل کنند و مابقی مبلغ قراردادی که به موجب آن کایلیان امباپه را از موناکو خریدند را پرداخت و قرارداد او را از حالت قرضی به قطعی تبدیل کنند. در آن صورت مجموع رقم قرارداد امباپه با موناکو به 180 میلیون یورو می‌رسد و به همین خاطر او در پایان فصل، بعد از هم‌تیمی‌اش نیمار دومین بازیکن گران‌قیمت دنیا خواهد شد تا آن زمان اما کوتینیو دومین بازیکن گران‌قیمت تاریخ خواهد بود، جایگاهی که تا قبل از پیوستن او به کاتالان‌ها متعلق به هم‌تیمی‌ جدیدش عثمان دمبله بود. مهاجم سابق بوروسیا دورتموند که تابستان امسال راهی نوکمپ شد، قراردادی با بارسا بسته که رقم پایه آن 105 میلیون یورو است و شامل 40 میلیون یورو پاداش می‌شود.

در رده چهارم گران‌ترین بازیکنان تاریخ هم پل پوگبا قرار دارد که تابستان دو سال پیش یوونتوس را برای بازگشت به خانه تیم قدیمی‌اش منچستریونایتد ترک کرد و از انتقال او به انگلیس، 105 میلیون یورو به حساب بانوی پیر واریز شد.

نکته جالب درباره جدول رده‌بندی گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال این است که باشگاه رئال مادرید که تا دو سال پیش به صورت پی‌درپی رکورد گران‌ترین خرید‌های دنیا را می‌شکست در جمع تیم‌هایی که سه تا از گران‌ترین خرید‌های بازار نقل و انتقالات را در تاریخ فوتبال انجام داده‌اند، جایی ندارد. گران‌ترین نماینده رئالی‌ها در این رده‌بندی گرث بیل ولزی است که سال 2013 با قراردادی 101 میلیون یورویی از تاتنهام خریداری شد و در رده پنجم قرار دارد و بعد از او هم هم‌تیمی پرتغالی‌اش کریستیانو رونالدو است که انتقالش از منچستریونایتد در سال 2009 ، هزینه‌ای معادل 96 میلیون یورو برای کهکشانی‌ها در پی داشت.
Share/Save/Bookmark