توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63362
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
فرماندار کرمانشاه:
برای ارتقای شاخص‌های سلامت به "آموزش" نیاز داریم
برای ارتقای شاخص‌های سلامت به "آموزش" نیاز داریم
فرماندار کرمانشاه گفت: برای ارتقای شاخص‌های سلامت به "آموزش" اقشار مختلف جامعه نیاز داریم.

فضل الله رنجبر امروز(24 دی) در مجمع سلامت شهرستان کرمانشاه، از سلامت و امنیت به عنوان دو نعمت بزرگ در زندگی انسان‌ یاد کرد و افزود: باید ضریب مشارکت مردم را در برنامه های سلامت‌محور بالا ببریم.

رنجبر تاکید کرد: هرچه در حوزه سلامتی کار کنیم، سرمایه گذاری است و سود آن را در آینده خواهیم برد.


فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه هرچه سطح مداخله را در موضوع سلامت بالا ببریم می توانیم در جهت ارتقای سلامت جامعه گام های مفیدتری برداریم، گفت: برای بالا بردن سطح سلامت جامعه همه مردم باید پای کار باشند.

وی با بیان اینکه برای ارتقای شاخص‌های سلامت به "آموزش" نیاز داریم، گفت: باید با آموزش مستمر اقشار مختلف جامعه از دانشجویان و دانش‌آموزان گرفته تا کارمندان و دیگر اقشار جامعه برای بالا بردن شاخص‌های سلامت تلاش کنیم.

علیرضا طلوعی رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه هم در این نشست از چاقی، فشار خون بالا، کلسترول و قند خون به عنوان چهار خطری یاد کرد که سلامت جامعه را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید تا سال 1404 میزان مرگ و میر ناشی از بیماریها به میزان 25 درصد کاهش پیدا کند که این هدف گذاری جز با تغییر سبک زندگی و استفاده از روش های خودمراقبتی محقق نخواهد شد.

در ادامه این نشست که با حضور پروفسور معصومعلی معصومی جراح قلب برگزار شد، مسئولان کانون های سلامت شهرستان کرمانشاه به بیان نقطه نظرات خود برای بالا بردن سطح سلامت جامعه پرداختند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark