توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49782
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
ولخرجی‌های نظامی لندن و کاهش بودجه‌ اجتماعی، انگلیسی‌ها را به خیابان کشا
هزاران نفر از فعالان و مخالفان جنگ به همراه کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت و شرایط بد خدمات عمومی، راهپیمایی عظیم برگزار کردند.
ولخرجی‌های نظامی لندن و کاهش بودجه‌ اجتماعی، انگلیسی‌ها را به خیابان کشا
کارکنان بخش‌های درمانی و پزشکی بریتانیا به همراه فعالان اجتماعی و مخالف جنگ روز شنبه (دیروز) راهپیمایی بزرگی را در شهر لندن و در نزدیکی مقر پارلمان برگزار کردند.

به نوشته روزنامه گاردین، گروه‌های فشار در انگلیس این راهپیمایی را برنامه‌ریزی کردند و راهپیمایان با در درست داشتن پلاکاردهایی خواستار قطع بودجه نظامی به جای قطع بودجه رفاه اجتماعی شدند.

بریتانیا از جمله بزرگترین تولیدکنندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در جهان است و این محصولات را بدون در نظر گرفتن مسایل حقوق بشری به کشورهای متعددی به فروش می‌رساند.

همچنین برخی از مردم در تظاهرات دیروز بر روی پلاکاردهایشان نوشته بودند به جای ادامه پروژه اتمی زیردریایی‌های ترایدنت، به خدمات بهداشت درمانی رسیدگی شود. گروه‌های مخالف جنگ هم با حضور در این راهپیمایی خواستار متوقف کردن جنگ‌های متعددی در جهان شدند که با تسلیحات و تجهیزات انگلیسی شعله‌ور می‌شوند.

در میان راهپیمایان، عده‌ای پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: نه به ترامپ، نه به ممنوعیت ورود مسلمانان. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در میان مردم انگلیس به دلیل دیدگاه‌های متعصبانه‌اش علیه مسلمانان، محبوبیت چندانی ندارد.
Share/Save/Bookmark