توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63091
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
شهیدقاسم سلیمانی مالک اشترانقلاب اسلامی ایران است/شهید سلیمانی شاگرد برجسته ولایتمداری بود
نماینده خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید قاسم سلیمانی مالک اشتر انقلاب اسلامی ایران است.
شهیدقاسم سلیمانی مالک اشترانقلاب اسلامی ایران است/شهید سلیمانی شاگرد برجسته ولایتمداری بود
به گزارش خط نیوز؛ آیت الله حسن عالمی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: خداوند متعال در هر عصری به برخی از بندگانش توفیقاتی شاخص و برتر ارائه می کند.
وی تصریح کرد: به طور مثال در دوران زندگی حضرت علی (ع) وقتی سخن از مالک اشتر مطرح می شود امیر المومنین سخن از کمالات برتر و گسترده وی کرده و در نهج البلاغه نیز به صراحت به این موضوع اشاره می کنند، به عبارتی خداوند متعال آنقدر شخصیت ممتاز و برجسته به فردی می دهد که ولی خداوند زبان به تعریف و تمجید وی باز می کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه شخصیت شهید سلیمانی مالک اشترگونه است، افزود: در عصر کنونی نیز خداوند متعال این لطف را نصیب شهید قاسم سلیمانی کرد که در بین رزمندگانی که با انگیزه احیا مکتب توحید و جهانی کردن اندیشه و تفکر انقلاب اسلامی و زدودن موانع از پیش راه رشد این مجاهدتها و تلاش ها را کرد خداوند متعال به او این عزت را داد که در شهادتش جهان اسلام و مقاومت اندوهناک و متاثر شدند و زبان به مدح او باز کردند، این توفیقی است که خداوند متعال به کمتر افرادی عنایت می کند .
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی شاگرد برجسته ولایتمداری بود، ادامه داد: مهمترین ویژگی مالک اشتر گونه شهید سلیمانی در کنار شجاعت و رزمندگی که داشت اطاعت پذیری قاطع از ولایت بود که این موضوع در سخنان رهبر معظم انقلاب درزمان زندگی این شهید و همچنین پیامی که به مناسبت شهادت این سردار صادر کردند نیز به وضوح قابل درک و مشاهده است و این یکی دیگر از افتخارات بزرگی بود که خداوند متعال نصیب این شهید راه مقاومت کرد.
آیت الله عالمی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی حرکتی نو و نقطه عطفی در جنبش ضد استکباری در جهان ایجاد خواهد کرد، ادامه داد: شهادت سردار قاسم سلیمانی نقطه عطفی در جبهه مقاومت خواهد بود و مسیر و راه این شهید با قوت و قدرت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد و تصمیم ها قاطع تر و عزم ها جدی تر برای مبارزه با استکبار جهانی خواهد شد .
وی با بیان اینکه حال امروز مردم در شنیدن خبرشهادت شهید سلیمانی مثل دهه شصت است،افزود: استکبار جهانی بداند سنگر شهید سلیمانی خالی نخواهد ماند به طوری که ساعاتی بعد از شهادت این سردار جبهه مقاومت سرباز دیگر از انقلاب اسلامی، پرچم راه و تفکر او را در دست گرفت اما قطعا این گام اول است و گام های دیگر این است که انسان های شجاع و با تفکر نورانی و اندیشه مجاهدانه و عزم های مصمم به میدان جهاد و نبرد با اسکتبار خواهند آمد.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جهان بداند همه ملت ایران و جوانان ایرانی حاج قاسم سلیمانی هستند و به فضل الهی راه سردار سلیمانی را دنبال خواهند کرد و به طور قطع اجازه نخواهند داد پرچم مبارزه با استکبار، رژیم صهیونستی و تکفیری ها که شهید سلیمانی در جهان و منطقه برافراشته کرد به زمین بنشیند.
آیت الله عالمی با بیان اینکه بهترین پاداش برای مجاهدت‌ها، رشادت ها و غیرت سردار سلیمانی شهادت بود، بیان کرد: بدون تردید خون شهیدی که دوران زندگی خود را وقف اسلام و خدمت به مردم و پاسداری از ارزش های اسلامی کرد جبهه و شجره طیبه مقاومت را تنومند و قوی تر خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark