توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48377
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
انتقاد حداد عادل از شیوه برگزاری مناظره‌ها
انتقاد حداد عادل از شیوه برگزاری مناظره‌ها
نماینده سابق مجلس گفت: مناظره‌ها نوعی درس سیاسی در مقیاس ملی برای مردم است اما در زمان ۲ الی ۳ دقیقه‌ای نمی‌توان به سئوالات مهمی که در ارتباط با مسائل کشوری است پاسخ داد و مسائل را برای مردم تشریح کرد.

غلامعلی حدادعادل در گفت‌وگو با تسنیم درباره برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هنوز زود است که درباره مناظره‌ها جمع‌بندی کنیم اما به نظر بنده حُسنی که مناظره‌ها دارد این است که مردم با مسائل کشور از نزدیک آشنا می‌شوند.

وی افزود: مناظره‌ها نوعی درس سیاسی در مقیاس ملی برای مردم است اما انتقادی که می‌توان به شیوه برگزاری مناظره‌ها داشت این است که سئوالات بسیار مهمی از سوی مجری مطرح می‌شود اما پاسخ به این مسائل و سئوالات مهم با 3 دقیقه یا 4 دقیقه روشن نمی‌شود.

کاندیدای انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: این زمان‌های کوتاه یک، 2 و یا 3 دقیقه‌ای برای تشریح مسائل کافی نیست و به همین سبب مردم آنطور که باید نمی‌توانند داوری کنند، اگر حداقل سئوالی مطرح می‌شود باید 15 دقیقه به یک فرد زمان داده شود تا دیدگاه خود را به بهترین نحو تشریح کند.

وی تصریح کرد: البته همین مناظره‌هایی هم که برگزار می‌شود دید مردم نسبت به مسائل را بازتر می‌کند و آموزنده است، مردم به همین سبب می‌توانند بهترین داوری و انتخاب را داشته باشند.
Share/Save/Bookmark