توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52705
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
سلیمی: اوزان جدید خوب چیده شده است/ سهراب و کیانوش رقابت قشنگی خواهند داشت
قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: اوزان جدید خوب چیده شده است و فکر می کنم در ۹۶ کیلوگرم سهراب مرادی و کیانوش رستمی رقابت قشنگی داشته باشند.

بهداد سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اوزان جدید وزنه برداری بیان کرد: برای سنگین وزن که هیچ فرقی ندارد چه ۱۰۵+ کیلوگرم باشد یا ۱۰۹+ کیلوگرم. زیرا اکثر رقبای ما بیشتر از ۱۵۰ و ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارند ولی فکر می‌کنم این اوزان جدید خیلی خوب چیده شده است و اخلاف بین وزن‌ها کم است. امیدوارم وزنه برداران ایران در اوزان جدید هم رکوردهای خوبی ثبت کنند.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که با حضور سهراب مرادی و کیانوش رستمی در وزن ۹۶ کیلوگرم ممکن است رقابت پیچیده‌ای را میان آنها برای رفتن به المپیک شاهد باشیم، تصریح کرد: بله رقابت پیچیده می‌شود. در المپیک، بعداز وزن ۸۱ کیلوگرم، ۹۶ کیلوگرم قرار دارد بنابراین کیانوش رستمی عملا شانس این را که در ۸۱ کیلوگرم باشد را ندارد چون باید خیلی وزن کم کند و مجبور است در ۹۶ کیلوگرم وزنه بزند. سهراب مرادی هم فکر می‌کنم شانس کسب مدال طلایش در ۱۰۹ کیلوگرم با توجه به رقبای سرسختی که در این وزن هستند، کمتر از ۹۶ کیلوگرم باشد. یعنی اگر برای سهراب ۹۹درصد شانس کسب مدال طلا در ۹۶ کیلوگرم قائل باشیم در ۱۰۹ کیلوگرم شاید ۷۰درصد شانس داشته باشد به همین دلیل فکر می‌کنم سهراب مرادی هم در ۹۶ کیلوگرم وزنه بزند و سهراب و کیانوش رقابت قشنگی داشته باشند و به رکوردهای خوبی برسند.

وزنه بردار فوق سنگین ایران در مورد وضعیت اردوی تیم ملی در ساری گفت: اردو خوب است فقط از شانس بد ما در اوج گرمای شمال وایران به اینجا آمده‌ایم به طوری که در گرمای ۴۰ درجه و رطوبت بالا تمرین می‌کنیم. از این رو تا بدنمان به این شرایط آب و هوایی عادت کند زمان بر است و امیدوارم در این دو هفته باقی مانده بتوانیم خودمان را با این شرایط تطبیق دهیم.
Share/Save/Bookmark