توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62335
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش خبر داد:
جزییات پرداخت حقوق به سهمیه‌داران المپیک/ آغاز پرداخت‌ها از مهرماه
جزییات پرداخت حقوق به سهمیه‌داران المپیک/ آغاز پرداخت‌ها از مهرماه
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان جزییات پرداخت حقوق به ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب کرده‌اند را تشریح و اعلام کرد بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از مهرماه‌سال جاری پرداخت‌ها آغاز می‌شود و به زودی جزییات کامل نحوه پرداخت‌ها در ستاد بازی‌های آسیایی تعیین و مصوب خواهد شد.

علی رغبتی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با حقوق ماهانه به ورزشکارانی که سهمیه المپیک اخذ کرده‌اند، ‌اظهار کرد: در مورد المپیکی‌ها مسئله‌ای که مطرح است برخی سهمیه ها به نام اشخاص است که در این زمینه مشکلی وجود ندارد و پرداخت‌ها انجام خواهد شد، اما برخی سهمیه‌ها به نام کشور است و ممکن است علی‌رغم کسب سهمیه توسط یک ورزشکار، اما ورزشکار دیگری به رقابت‌های المپیک اعزام شود.

وی ادامه داد: هنوز در ابتدای راه کسب سهمیه برای المپیک هستیم و علاوه بر دو نفر از دومیدانی کاران، دو تیرانداز و تیم ملی بسکتبال که اخیرا کسب سهمیه کرده‌اند و در مورد تیم ملی بسکتبال ممکن از هر یک از این ورزشکاران به هر دلیلی در لیست نهایی اعزام به المپیک قرار نداشته باشند، بنابراین منتظر هستیم تا حدودی سهمیه‌ها مشخص شود و از زمانی که وعده داده‌ایم پرداخت‌ها به فدراسیون‌ها انجام می‌شود تا در اختیار ورزشکاران قرار گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در خصوص زمان پرداخت حقوق به ورزشکارانی که کسب سهمیه المپیک کرده‌اند نیز، بیان کرد: در حال انجام مقدمات کار هستیم و تصور می‌کنیم از مهرماه سال جاری پرداخت‌ها در دستور کار قرار گیرد و از زمانی که شخص کسب سهمیه کرده‌ است تا زمان اعزام به المپیک حقوق‌ مربوطه را دریافت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محاسبه نحوه و میزان پرداخت‌ها به سادگی نیست، گفت: برخی ورزشکاران هستند که در جدول رنکینگ قرار دارند و به طور مثال اردیبهشت‌ماه یا خردادماه سال بعد مشخص می‌شود که سهمیه آن‌ها قطعی شده است. این دسته از ورزشکاران در طول زمان مانده تا المپیک کار خود را انجام می‌دهند اما به دلیل آنکه سهمیه آن‌ها دیر مشخص می‌شود ممکن است در حق آن‌ها اجحاف شود و یک یا دو ماه بیشتر حقوق تعلق نگیرند، بنابراین در حال رایزنی هستیم تا اگر ورزشکاری رنکینگ بالایی دارد مسمول طرح مذکور شود و علاوه بر ایجاد انگیزه بخشی از هزینه‌های وی تامین گردد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه به زودی جلسه ستاد بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: کلیات طرح مربوطه مشخص است اما در حال کار کارشناسی هستیم تا حق هیچ ورزشکاری تضضیع نشود و با تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی جزییات طرح پرداخت حقوق ماهانه به ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب می‌کنند مشخص خواهد شد.

رغبتی در خصوص ورزشکارانی که به نام کشور کسب سهمیه می‌کنند، بیان کرد: به طور مثال در رشته کشتی حدود دو تا سه ورزشکار برای اعزام به المپیک در یک وزن تمرین می‌کنند اما ممکن است یکی از آن‌ها در طول زمان افت کند و یا مصدوم شود، بنابراین در چنین رشته‌هایی با موضوع حریف تمرینی روبرو هستیم و آن‌ها که قرار است به عنوان سهیمه نهایی اعزام شوند حریف تمرینی دارند که این حریف‌های تمرینی نیز از شانس اعزام به المپیک برخوردار هستند که هدف ما این است حق ورزشکارانی که از این شانس برخوردار هستند نیز تضیع نشود.

وی افزود: در تلاش هستیم تا تمامی ورزشکارانی که از شانس اعزام برخوردارند تحت پوشش قرار گیرند و باید عدالت در این زمینه رعایت شود. اگر قرار باشد دو تا سه ورزشکار در یک رشته ورزشی برای سهمیه‌ای که به نام کشور است تلاش کنند باید عدالت بین آن‌ها برقرار شود و تا زمانی که ورزشکار اعزامی مشخص می‌شود مبلغ کمتری به این ورزشکاران اختصاص می‌یابد و در نهایت مابه‌التفاوت به فرد اعزامی تعلق می‌گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری نسبت به پرداخت حق الزحمه ورزشکارانی که کسب سهمیه کرده‌اند و اعزام آن‌ها قطعی است از مهرماه سال جاری، گفت: پیش بینی‌می‌کنیم پرداخت‌ها از مهرماه سال جاری آغاز شود و از زمانی که ورزشکار کسب سهیمه کرده است مشمول پرداخت حقوق تا زمان اعزام خواهد شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark