توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58998
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
یک‌انتصاب واین همه موضع !؟
یک‌انتصاب واین همه موضع !؟
به گزارش گروه سیاسی خط نیوز؛ گهگاهی یک انتصاب درست، موجب می شود که برخی حرف دلهای نیروهای مومن را بزنیم.
حرف اول این است که هیچ نیروی غیربومی جای نیروی لایق بومی را نمیگیرد .
سخن بعدی این است ما چقد از نیروهای بومی استقبال میکنیم و یا سنگش را به سینه میزنیم ؟
سخن ثالث این است که از نیروهای بومی چه انتظاری داریم؟
واما بحث چهارم اینکه اگر با نیروی بومی موافقیم چرا هر روز با نیروهای غیر بومی عکس یادگاری میگیریم ؟
و دست آخر هم اینکه چه نیرویی بومی محسوب میشود؟ زبان مشترک، استان مشترک، تعهد مشترک و یا انقلابی گری، مومن بودن به اصول، آگاهی از دردها و ...
حالا اگر جایی در استانهای هم‌جوار و هم فرهنگ بود بسیار خوب آن مدیران را می پذیرم اما نه در یک فرآیند اتوبوسی!
مدیران اتوبوسی را نمی خواهیم از هر جای کشور که می خواهد باشد .
قضیه انتصاب اقای امینی به ریاست دانشگاه ازاد از این انتصاب هاست که برای مجمع محترم نمایندگان مقبول نبوده است.
البته ایشان را از نیروهای خوب وقوی ودانشگاهی ودارای سوابق مفید در اداره دانشگاهها میدانیم، ولی حالا برخی از نمایندگان محترم که بحق به بومی سالاری معتقدند قابل احترامند و نظرشان محترم، قابل دفاع و ارزنده ..
ولی بینی وبین الله برخی دیگر چنینند؟؟؟؟؟
این مطلب در برخی قضایا دیگر هم صدق می کند. یعنی سکوت و عدم تلاش برای ممانعت از بروز یک پدیده نادرست و حتی نقش داشتن در بروز یک حرکت نامناسب در استان، از جمله نکاتی است که برخی نمایندگان استان باید در مورد آنها روشنگری کنند هر چند کار از روشنگری گذشته و آسیبها بر مردم استان وارد شده است.
به طور مثال جابجایی نابحق، غیرعلمی، هزینه ساز-برای توده مردم- و رانت خواری عده ای در انتقال کلینیک ویژه دکتر محمد کرمانشاهی که با صبر و سکوت برخی از نمایندگان مواجه شد و مرکز و قطب چند استان و نیروهای فوق تخصص ان را متلاشی و مردم را سرگردان کرد که برخی حتی از استان فراری شدند ! و هیچ نیروی بومی جایگزین هم نداشتند ...بر اساس کدام اولویت بود که مردم چندین استان را پشتیبانی میکرد .کدام از نمایندگان از این انتقال جلو گیری کردند؟
این تصمیم نادرست باعث متلاشی شدن بهترین تخصص ها دراستان شد تا منافع تنی چند برآورده شود که برخی نمایندگان هم با صبر عجیب وسکوت از کنار آن گذشتند.من در تعهد وتدبیر برخی از نمایندگان استان تردید ندارم ولی برخی دیگر به فکر نمد برای انتخابات و ستاد سازی هستند ..انتصاب جدید در دانشگاه ازاد هم خدا خدای برخی برای خرمای انتخاباتی و منافع رانت خواران است وبس ..من به تلاش استاندار کرمانشاه که بومی نیست اما از استانهای همسایه است ارج می نهم کاش استاندارما واستان کرمانشاه مثل استاندار فعلی غیر بومی ولی کاردان وکار کشته واهل مردم داری ودست پاک باشد .ورئیس دانشگاهازاد هم غیر بومی چون‌جهانشیر امینی باشد .که در علم ووارستگی وسایر خصوصیات مثبت زبانزد است باشد ...نه فلان بومی رانت خوار مساله دار و فتنه سوار و بی ریشه ای که از خاک فتنه رشد و نضج یافته است. مشکل استان ما این است که بین نمایندگان دلسوز ونمایندگان اهل معاملات سیاسی وووو .اجماع حاصل نمیشود ..برخی نمایندگان ما مانند اقایان مصری .سلیمانی .جاسمی ونادری .هیچ کم ندارند .....ودارای شهرت وشهامت ملی هستند .برخی هم هرچه باشند برای استان طبل غازیند ..گرچه برای دیگران ..نادر شاه افشار باشند وفاتح هرات وهند .

محمد حسین ترکمن
Share/Save/Bookmark