توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 62722
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد
برخورد قاطع دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و یقه سفیدها
برخورد قاطع دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و یقه سفیدها
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که یکی از دشواری های کار دستگاه قضایی برخورد با مفاسد اقتصادی و مجرمان یقه سفید است، گفت: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و یقه سفیدها، نسخه قاطع و عادلانه خود را دنبال می کند.

یدالله موحد در دیدار با سرپرست نمایندگی روزنامه اطلاعات گفت: مجرمان مفاسد اقتصادی از جمله یقه سفیدها از پشتیبانی های سیاسی، گروهی و جایگاهی برخوردار هستند و در روند رسیدگی به پرونده های آنها فشارهایی به دستگاه قضایی وارد می شود و در صورتی که دستگاه قضایی به حرف آنها تمکین نکند، در فضای بیرونی علیه این سیستم و به ناحق صحبت هایی را مطرح می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مجرمان مفاسد اقتصادی و یقه سفیدها انتظار دارند که سیستم قضایی برخوردی با جرائم آنها نداشته باشد که این امر شدنی نیست و در قوه قضائیه و مجموعه قضایی استان کرمان اعتقاد داریم که اگر قرار باشد بر اساس نسخه دیگران اقدام کنیم، هرج و مرج ایجاد شده و به نفع جامعه نخواهد بود.

مقام عالی قضایی استان کرمان با اشاره به مراجعات مکرر و زیاد به دستگاه قضایی، تصریح کرد: وجود برخی نارضایتی ها از این دستگاه طبیعی است زیرا منابع انسانی این دستگاه نیز از بدنه جامعه وارد این سیستم شده اند و همواره تلاش می شود که بهترین ها گزینش و جذب شوند اما انسان ها در موقعیت های مختلف، رفتار مختلفی را از خود نشان می دهند و گاهی اوقات در سیستم قضایی نیز افرادی وارد می شوند و دست به اقداماتی می زنند که موجب نارضایتی مردم می شود که پیگیری این موضوعات به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

موحد از دستگاه قضایی به عنوان ضامن عدالت و تضمن کننده سلامت جامعه یاد کرد و ادامه داد: انتظار اصلی از دستگاه قضایی این است که خود سالم بوده و بتواند جامعه را به سمت سلامت و سعادت سوق دهد و خوشبختانه در حال حاضر مردم از دستگاه های قضایی، اطلاعاتی وامنیتی رضایت مندی خوبی دارند .

رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود از رسانه ها به عنوان یکی از ارکان اصلی دموکراسی و نیز رکن پیشرفت و توسعه در وضعیت کنونی یاد کرد و ادامه داد: اگر کشور، حکومت، سازمان و نهادی خود را بی نیاز از رسانه بداند، در راه رسیدن به اهداف خود موفقیت لازم را نخواهد داشت.

موحد ادامه داد: قوه قضاییه با توجه به سرعت و حجم تبادل اطلاعات به خوبی نیاز به توسعه تعاملات ارتباطی و رسانه ای در سطح استانی و ملی را درک کرده است و در استان کرمان بر اساس همین فهم و درک مشترک، جشنواره قلم و عدالت برای اولین بار در کشور شکل گرفته است.

وی جشنواره قلم و عدالت را نمایانگر نوع نگاه دستگاه قضایی به رسانه ها و سیستم های ارتباط جمعی دانست و تاکید کرد: قوت این جشنواره به عملکرد رسانه ها بر می گردد و در سیستم قضایی باید اطلاعات لازم را در اختیار رسانه ها قرار دهیم و در این رابطه نوع انتشار و پرداختن به مسائل از سوی رسانه ها اهمیت ویژه ای دارد

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: امیدواریم جشنواره قلم و عدالت در بازه زمانی معینی به حداکثر کارآمدی خود رسیده و بتواند اهداف خود را تامین کند تا در نهایت برقوت، کیفیت و وسعت کار افزوده شود.

موحد بر برگزاری جلسات مشترک با نخبگان رسانه ای استان کرمان تاکید کرد و گفت: روابط عمومی دادگستری استان کرمان در زمینه توسعه ارتباطات فرهنگی و رسانه ای نقش کلیدی را ایفا می کند زیرا به عنوان رابط بین دستگاه قضایی و رسانه ها باید ارتباطات لازم را برقرار کرده، خوراک رسانه ها را تهیه کند و در اختیار آنها قرار دهد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark