توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52156
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
رئیسی: حق گرفتنی است اما نه با خواهش و التماس
تولیت آستان قدس رضوی در راهپیمایی پرشور مردم تبریز به مناسب روز جهانی قدس گفت: ظلم هفتاد ساله رژیم صهیونیسمی بر مردم مظلوم فلسطین، دارای دو بعد «تاریخ» و «تجربه تاریخی» است که حاوی عبرتهای مهم است.
رئیسی: حق گرفتنی است اما نه با خواهش و التماس
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، حجت الاسلام رئیسی در راهپیمایی پرشور مردم تبریز به مناسب روز جهانی قدس گفت: ظلم هفتاد ساله رژیم صهیونیسمی بر مردم مظلوم فلسطین، دارای دو بعد «تاریخ» و «تجربه تاریخی» است که حاوی عبرتهای مهم است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نقطه عطفی در تاریخ مبارزه مردم فلسطین در برابر ظلم رژیم صهیونیستی بود، انقلاب اسلامی حرکت مبارزاتی مردم فلسطین را از یک جنبش قومی- ناسیونالیستی به یک جریان مقامت اسلامی تبدیل کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مکتب سیاسی امام نجات مستضعفان و مظلومان عالم به عنوان یک هدف انقلاب مطرح شد و در همان ابتدای پیروزی انقلاب، نجات مظلومان تحت ستم در دنیا، جزو اصول قانون اساسی و سیاست‌های اصلی نظام مقدس اسلامی شد که جلوه مردمی این امر، همین حضور انبوه شما تبریزیها و سایر مسلمانان در روز جهانی قدس است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای عربی در چارچوب دفاع ناسیونالیستی از موضوع فلسطین متحمل شکستهای پی در پی می شدند که نمونه های بارز آن را در جنگهای سال 1967 تا 1973 می بینیم. اما بعد از انقلاب اسلامی ایران شاهد تغییر هویت مبارزه علیه صهیونیستها، اسلامی شدن موضوع فلسطین و مردمی شدن جریان مقاومت در قالب انتفاضه بوده ایم، که این، همان سبک مبارزاتی امام خمینی (ره)و در واقع متد اسلام ناب محمدی(ص) برای مبارزه با ظلم است.

پس از آن بود که موفقیت‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت مردمی در لبنان و فلسطین، یک به یک درخشید ، جنوب لبنان آزاد شد، غزه با عقب نشینی صهیونیستها در کنترل دولت منتخب فلسطین آمد و جنگهای 33، 22 ، 51 و 8 روزه در برابر رژیم صهیونیسمی گام به گام آنها را عقب راند و رژیم اشغالگری که تا دیروز مدعی نیل تا فرات بود را بجایی رساند که برای امنیتش مجبور شد اطراف خود را دیوارهای بتنی بلند بکشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بنابراین تجربه تاریخی فلسطین نشان می‌دهد که به دست آوردن حق از چنگ دشمن غدار، تنها در میدان مقاومت مردمی رقم خواهد خورد و میزهای سازش،میدانهای فریب است و فقط دشمن را جری تر می کند. این تجربه تاریخ فلسطین است. قراردادهای «کمپ دیوید»، «شرم الشیخ» و «اسلو» هیچ آورده ای برای ملت مظلوم فلسطین نداشته است.

در پیمان «اسلو» که میان جریان فلسطینیهای خسته شده از مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل بسته شد و روح حاکم بر آن، کنترل انتفاضه فلسطین بدست سازشکاران بود، جریان سازشگر فلسطینی پای این پیمان را امضا کرد، اما نتیجه اش چه شد؟ نتیجه این بود که صهیونیستها با پشتیبانی آمریکاهرچه روی کاغذ بود را بدست آوردند، اما در مقابل به هیچ کدام از تعهدات خود در این پیمان عمل نکرند.

وی در ادامه افزود: آنها به همین هم اکتفا نکردند و حتی یاسر عرفات بعنوان عامل فلسطینی امضاکننده این پیمان را که پس از 10 سال به فریب مذاکرات اسلو پی برده بود، به طور مشکوکی حذف کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز هم رییس جمهور آمریکا اعلام کرده طرحی جدید برای فلسطین داریم که توافق و معامله قرن است؟ سؤال اینجاست که طرف توافق این قرارداد چه کسی است؟ یک تحمیل یک طرفه که همه فلسطینیها با آن مخالفند را قرارداد می نامید؟ مگر می شود قراردادی که در باره هویت و ماهیت فلسطین است، بدون نظر مردم فلسطینی انجام شود ؟ رسماً می خواهند از کیسه خلیفه ببخشند!

وی افزود: ترامپ در این معامله می خواهد صحرای سینا که بخشی از کشور مصر است را برای تشکیل یک کشور فلسطینی تخصیص بدهد و پول تأسیس این کشور را هم از سران خائن امارات و عربستان سعودی دریافت کند؛ با این طرح میخواهند بخشی از 5 میلیون آواره فلسطینی را با هویت جعلی، در صحرای سینا جای دهند و برای رفع مزاحمت دیگر آوارگان برای حیات ناپاک رژیم نامشروع اسرائیل، به باقی مانده‌های آوراگان نیز تابعیت برخی کشورها را بدهند.

یعنی ترامپ می خواهد هم هویت فلسطین را نابود کند، هم بیت المقدس را یهودی کند و هم کشور مصر را اشغال کند! عجب معامله قرنی! حاشا که مسلمانان فلسطینی، مصری، اردنی و ... زیر بار چنین معامله یک طرفه ای بروند. این اقدام ریختن بنزین بر آتش غضب ملتهای منطقه است. من به آقای ترامپ توصیه می کنم نگاهی به طرح‌هایی روسای پیشین آمریکا، اروپا و قراردهایی همچون کمپ دیوید، شرم الشیخ و اسلو بیاندازد و بداند این طرح جدید نیز محکوم به شکست است. طرح آمریکا قطعا توافق قرن نیست بلکه باتلاق قرن برای آمریکایی‌ها و همپیمانانش است که در آن فرو خواهند رفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تبیین پشت پرده اصلی معامله غرب و رژیم سعودی گفت: جریان خبیث غرب در قرن گذشته برای تأسیس رژیم صهیونیستی، با آل سعود در ازای حاکم کردن آنها بر عربستان معامله کرد و امروز هم می خواهد یکبار دیگر همان معامله را شکل بدهد و برای نابودی هویت فلسطینیها و قدس شریف آل سلمان را در آن سرزمین تثبیت کند.

حجت الاسلام و المسلمین در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران و رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بر اساس تمام اصول دموکراسی و مرد سالاری یک راه حل را اعلام کردند که نه تنها راه حل فلسطین بلکه راه حلی برای همه بحرانهای منطقه است و آن چیزی نیست جز مراجعه به آرای مردم، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مگر شما مدعی دموکراسی در عالم نیستید و ادعای‌ها حقوق بشر شما گوش فلک را کر نکرده است؟ این راه حلی دموکراتیک است.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان تاکید کرد: ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه و بویژه غرب آسیا، عامل ثبات و آرامش است و اگر اقدامات مستشاری ایران در برابر داعش، القاعده و تکفیری‌های دست ساخته اسرائیل نبود، امروز منطقه در آتش جنگ می‌سوخت. این، مستکبران هستند که با فروش سلاح برخی کشورهای عربی منطقه به دنبال آشوب و ناامنی در خاورمیانه هستند.
Share/Save/Bookmark