توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48386
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷
تعلل در اجرای قانون حذف کنکور
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: سند تحول در کشور به خودی خود قابل اجرا نیست و باید برش‌هایی در آن داده شود.
تعلل در اجرای قانون حذف کنکور
به گزارش خط نيوز به نقل از فارس حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ظهر امروز در جمع معلمان و فرهنگیان شهرستان دلیجان ضمن تبریک روز معلم اظهار داشت: همه ما مدیون معلمان خود هستیم و در واقع معلمی یک شغل نیست، بلکه یک عشق است.
وی افزود: در ایران یک میلیون و 50 هزار معلم وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود تا سال 1399 حدود 400 هزار نفر از آنان بازنشسته شوند.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس تصریح کرد: حدود 180 هزار نفر در چند سال اخیر به صورت حق التدریس و صورت‌های دیگر جذب شده است.
سلیمی با اشاره به جایگاه والای معلمی بیان داشت: دانستن غیر از تعلیم و تدریس است و معلمی شغل بسیار سختی است در واقع برخی افراد دانش لازم را در اختیار دارند، ولی قدرت فهماندن به دیگران و بیان شیوا و پرورش دادن دانش‌آموزان را ندارند.
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برخی از فعالیت‌ها و مهارت‌ها باید در مدرسه و توسط معلمین آموزش داده شوند، افزود: گاهی اوقات علت افت تحصیل در کشور این است که ما در جذب معلم روی اصول حرکت نکردیم و متاسفانه اکثر دولت‌ها به صورت جدی در حوزه پرورش معلم در دانشگاه فرهنگیان عمل نکردند.
سلیمی خاطرنشان کرد: سند تحول در کشور به خودی خود قابل اجرا نیست و باید برش‌هایی در آن داده شود.
وی با بیان اینکه در اجرایی کردن قانون حذف کنکور تعلل وجود دارد، افزود: ما در مجلس سعی کرده‌ایم هر ساله پیشنهادات بودجه‌ای دولت را در حوزه آموزش و پرورش مصوب و تقویت کنیم.
سلیمی ادامه داد: در سال جاری در برنامه ششم، 3 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در بحث آموزش و پرورش و نوسازی قرار دادیم.
وی بیان داشت: برخی مناطق کشور در بحث آموزش از فقر شدید رنج می‌برند و دانش‌آموزان از حداقل امکانات آموزشی نیز برخوردار نیستند.
Share/Save/Bookmark