توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65323
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
بایدن، اختلاف خود را با رقیب جمهوری‌خواهش در نظرسنجی‌ها بیشتر کرد
کرونا به ضرر ترامپ تمام شد
۲۷‌روز مانده به موعد اصلی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» نشان داد که جو بایدن ۱۶‌درصد از دونالد ترامپ جلو افتاده است. نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» حاکی از آن است که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانسته اختلاف با رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه را بیشتر کند. این بیانگر آن است که بیماری ترامپ نتوانسته تاثیری در جذب رأی مردم برای او داشته باشد.
بنا بر نتیجه این نظرسنجی، ۵۷‌درصد از شرکت‌دهندگان آمریکایی اعلام کردند که آن‌ها از جو بایدن حمایت می‌کنند و ۴۱‌درصد گفتند که از دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.
طبق نتیجه تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری توانسته اختلاف و پیشتازی خود در برابر رییس‌جمهوری و نامزد جمهوری‌خواه این انتخابات را به ۱۶درصد برساند.
در نظرسنجی سابق همین شبکه که اواخر آگوست و اوایل سپتامبر گرفته شده بود، بایدن با اختلاف ۸‌درصد پیش بود و او ۵۱‌درصد را کسب کرد و سهم ترامپ ۴۳‌درصد بود.
نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان، پنج‌شنبه هفته گذشته بعد از اولین مناظره ترامپ و بایدن آغاز شد و تا یکشنبه که ابتلای ترامپ به کرونا هم اعلام شده بود، ادامه پیدا کرد. این نظرسنجی از بین ۱۰۰۱نفر از رای‌دهندگان آمریکایی گرفته شده است.
کاخ سفید و ترامپ جمعه هفته گذشته رسماً ابتلای رییس‌جمهوری آمریکا به ویروس کرونا را اعلام کردند و بعد از آن او برای درمان به بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه پایتخت رفت.
هر چند رییس‌جمهوری آمریکا بعد از چهار روز بستری بودن در این بیمارستان به کاخ سفید برگشت اما گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت بیماری او ادامه دارد.
در حالی‌که «دونالد ترامپ» در اولین کلیپ ویدیویی خود از کاخ سفید بعد از ترخیص از بیمارستان نظامی «والتر رید» تأکید کرد که حالش بسیار خوب است، اما ویدیوهایی از لحظات قبل از سخنرانی وی، حکایت از مشکل تنفسی ترامپ دارد. پایگاه اطلاع‌رسانی نیوزیلند هرالد، گزارش کرد، زمانی‌که ترامپ از پله‌های کاخ سفید بالا می‌رفت تا برای جمعیت دست تکان دهد و بیانیه ویدیویی دهد، با جسارت درباره ایمن شدن خود در برابر «کووید۱۹» سخن به میان می‌آورد اما ویدیوی دیگری منتشر شده است که موجب شده بسیاری درباره سلامت رییس‌جمهوری ۷۴‌ساله آمریکا دچار تردید شوند.
ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد که قبل از آنکه ماسک را از مقابل دهانش بردارد، از پله‌ها بالا می‌رود و سپس به نظر می‌رسد در حالی که از جمعیت قدردانی می‌کند و کت خود را مرتب می‌کند، در نفس کشیدن دچار مشکل است.
این کلیپ ویدیویی به سرعت در شبکه اجتماعی توییتر پخش شد و برخی از آن به‌عنوان شواهدی در نظر گرفتند که نشان می‌دهد ترامپ بسیار سخت‌تر و دشوارتر از آنچه که ظاهراً نشان می‌دهد با کرونا و غلبه بر آن درگیر شده است.
یکی از پرستاران بخش «آی سی یو» بعد از مشاهده این فیلم خاطرنشان کرد که ظاهراً ترامپ احساس ناراحتی می‌کند و به سختی برای نفس کشیدن تلاش می‌کند.
رییس‌جمهوری آمریکا در بخشی از پیام ویدیویی خود، حال جسمانی‌اش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: «حالم اصلاً خوب نبود. از دو روز پیش حالم بسیار خوب شده است و بهتر از هر زمانی در کل زندگی‌ام هستم، بهتر از ۲۰‌سال پیش هستم. اجازه ندهید (این ویروس) بر شما چیره شود و اجازه ندهید زندگی شما را بگیرد. اجازه ندهید چنین چیزی
رخ دهد.»
شبکه تلویزیونی فرانس‌۲۴؛ نیز در گزارشی گفت که ترامپ خود را برای بهره‌برداری سیاسی از ابتلایش به کرونا آماده کرده است. این رسانه فرانسوی گفت که ترامپ در پی آن بود که بازگشت از بیمارستان به کاخ سفید را به یک پیروزی برای خود تبدیل کند و طبق عادتش با به‌کار گرفتن واژه‌های جنگی عنوان کرد که کووید۱۹ را شکست داده است. این در حالی است که پزشکان ترامپ بسیار بیشتر از او محتاطانه رفتار می‌کنند. حتی به گفته خود پزشک شخصی ترامپ، او هنوز بهبود پیدا نکرده است و به شدت تحت نظارت خواهد بود. کاخ سفید از همه زیرساخت‌های لازم برای ارائه مراقبت‌های اضطراری به رییس‌جمهوری برخوردار است. زمان پرواز با بالگرد از محوطه کاخ سفید تا سقف بیمارستان نظامی والتر رید کمتر از 10دقیقه است.
حال اما نظرسنجی‌ها چیزی دیگری می گویند همچنانکه ۶۳‌درصد از آمریکایی‌ها رفتار ترامپ را بعد از ابتلا به کرونا غیرمسوولانه توصیف کردند. نتایج این نظرسنجی که توسط شرکت تحقیقاتی‌SSRS برای تلویزیون سی‌ان‌ان انجام داده است نشان می‌دهد به اعتقاد دو سوم از آمریکایی‌ها، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری این کشور غیرمسوولانه اطرافیان خود را در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار داده است.
Share/Save/Bookmark