توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52624
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
ترامپ: تلاش‌های من نبود، الان در جنگ با کره شمالی بودیم
ترامپ: تلاش‌های من نبود، الان در جنگ با کره شمالی بودیم
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت، مذاکرات با کره شمالی در راستای تلاش‌های دو طرف برای توافق بر سر خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره "به خوبی به پیش می روند".

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اظهارنظر ترامپ در حالی مطرح شده که قرار است مایک پامپئو،‌ وزیر امور خارجه آمریکا طی روزهای آتی با رهبر کره شمالی دیدار کند.

ماه گذشته میلادی نشست تاریخی میان رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور برگزار شد که حاصل آن توافقی میان دو طرف بود.

با وجود آنکه دونالد ترامپ از این توافق استقبال کرده و قول یک راه حل صلح آمیز برای مساله کره شمالی را داده اما اخیرا مقام‌های اطلاعاتی آمریکا ارزیابی کردند که کره شمالی در مدت اخیر قابلیت‌های تسلیحاتی خود را توسعه داده است.

کاخ سفید هنوز درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده و به جای آن بر مثبت بودن نشست‌ها و مذاکرات با کره شمالی تاکید دارد.

ترامپ در اظهارنظرهایی در توئیتر گفت: کره شمالی "در هشت ماه گذشته هیچ پرتاب موشکی یا آزمایش هسته‌ای نداشته است".

پامپئو قرار است به منظور ادامه این مذاکرات به کره شمالی سفر کند و اخیرا یک هیات آمریکایی با همتایان خود از کره شمالی طی روز یکشنبه در مرز کره شمالی و کره‌ جنوبی دیدار کرد.

گزارش شد که دو طرف درباره گام‌های بعدی به سمت اجرای اعلامیه مربوط به نشست رهبران دو طرف به بحث و مذاکره پرداختند.

ترامپ در توئیتش نوشت: گفت‌وگوهای خوب فراوانی با کره شمالی انجام می‌شود و به خوبی به پیش می‌رود.

ترامپ تصریح کرد: کل آسیا هیجان زده است. تنها "حزب اپوزیسیون" که شامل "اخبار دروغ" است، شکایت می‌کند. اگر به خاطر تلاش‌های من نبود اکنون با کره شمالی وارد جنگ شده بودیم.
Share/Save/Bookmark