توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57501
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
واکنش آموزش‌وپرورش به اشتباه استراتژیک در ساختار خود
خبرگزاری تسنیم پیش از این مطلبی با عنوان "یک اشتباه استراتژیک معلم و دانش‌آموز را هدف قرار داد" منتشر کرد؛ امروز آموزش‌وپرورش به این مطلب واکنش نشان داد ... .
واکنش آموزش‌وپرورش به اشتباه استراتژیک در ساختار خود
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ در تاریخ 9 مرداد ماه 97، گزارشی با عنوان "یک اشتباه استراتژیک، معلم و دانش‌آموز را هدف قرار داد" در این خبرگزاری منتشر شد.

در این گزارش، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با نقد سیاست‌های آموزش‌وپرورش در بحث نیروی انسانی گفته بود" یک اشتباه استراتژیک ساختار آموزش‌وپرورش را فلج کرد، دولت باید به داد آموزش وپرورش برسد اما درمحاق بی‌تفاوتی فرو رفته است."

متنی که مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است را در ذیل می‌خوانیم:

"هرگونه جذب نیرو با رعایت قوانین و مقررات و قانون بودجه مصوب کشور صورت می‌گیرد؛ بر این اساس، با توجه به اعمال محدودیت‌هایی برای جذب در قوانین مصوب، عملا دستگاه‌های اجرایی با مشکل مواجه می‌شوند.

از طرف دیگر در قانون برنامه توسعه کشور و همچنین قانون مدیریت خدمات کشوری، به‌کارگیری نیرو به‌صورت قراردادی و خدماتی مشابه آنها، غیرمجاز اعلام نشده است بنابراین دستگاه‌ها با یک تناقضی روبه‌رو هستند، مواقعی قانون بودجه هر نوع به‌کارگیری را منع می‌کند و از سوی دیگر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با مراجعه به دستگاه ذیربط یا از طریق رسانه‌های عمومی خواستار جذب نیروی انسانی هستند.

در این راستا اولاً، باید قوانین و مقررات به صراحت تصریح شود؛ ثانیاً ملاک عمل برای دستگاه‌هایی اجرایی نظر و دیدگاه نماینده محترم نیست بلکه قوانین و مقررات ملاک عمل خواهد بود؛ ثالثاً تصویب قوانین متعدد برای جذب از سوی مجلس مهمترین عامل نابسامانی نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

رابعاً، خیلی از این افرادی که امروز مدّعی استخدام در آموزش و پرورش هستند در زمان گذشته به صورت غیررسمی به‌کارگیری شده و امروزه معضلی برای نظام تعلیم و تربیت ایجاد کرده است."
Share/Save/Bookmark