توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48411
پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
معاون اول بد جور در نقش خود فرو رفته است/ آقاي جهانگيري شما بايد خون گريه كنيد!
چگونه است كه تمامي اقدامات دولت سابق را فاجعه مي ناميد اما براي كسب راي از مردم به برخي از همان اقدامات مانند سهام عدالت،‌ يارانه نقدي و مسكن مهر دخيل مي بنديد و خود را طرفدار طبقه محروم جا مي زنيد؟ شمايي كه همه اين اقدامات را مزخرف و گداپروريي مي دانيد!
معاون اول بد جور در نقش خود فرو رفته است/ آقاي جهانگيري شما بايد خون گريه كنيد!
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز: به نظر مي رسد اسحاق جهانگيري، معاون اول دولت يازدهم خود را به يك جهالت عمدي زده و به گونه اي رفتار مي كند كه گويي از يك كره ديگر به ايران آمده و چيزي از واقعيت ها نمي داند.

به گزارش جهان نيوز، برخي از سياستمدارن در کشور زماني در يك منصبي قرار مي گيرند فقط سياه و سفيد به گذشته و مديريت خود مي نگرند. خود را بهترين و ديگران را بدترين تفسير مي كنند.

تا دستشان از قدرت كوتاه مي شود به انواع حليه ها دست مي زنند تا بار ديگر به قدرت بازگردند و به كمك قدرت رسانه هاي،‌ افكار عمومي را از واقعيات منحرف سازند. اسحاق جهانگيري از اين دست سیاسیون است.

اما تفاوت اصلي وي با ديگران اين است كه دچار يك توهم دروني شده و همه را دشمنان خود مي پندارد و با زبان تند، زبان نرم، گريه و تهمت و توهين و مغلطه اي از رفتارها و كنش هاي متضاد قصد دارد از خود يك شخصيت منحصر به فرد بسازد.

جهانگيري كه در نقش ثقيل ضربه گير روحاني در رقابت هاي انتخابات دوازدهم رياست جمهوري ظاهر شده،‌ نشان داد كه علاوه بر ايربگ خوبي بودن، بازيگر بسيار توانايي نيز هست كه كارگردانان سينما مي توانند از وي در فيلم هاي خود استفاده كنند. او در يك هفته اخير نقشي را بازي مي كند كه اگر مخاطبانش در اين كشور زندگي نمي كردند شايد براي آنها قابل باور بود.

جهانگيري در چند برنامه اخير خود در صدا و سيما، به سياه نمايي مطلق از دولت سابق دست زده و همه معضلات و مشكلات ايران را ناشي از مديريت در همان دوره 8 ساله مي دانند. دوره اي كه بسياري از مديران اصلاحطلب و اعتدالي دستشان از قدرت كوتاه بود و نمي توانستند بر سر سفره انقلاب براي خود حقوق هاي نجومي دريافت كنند.

جهانگيري در تبليغات تلويزيوني خود در مقابل دروبين ها اشك ريخت و بيان كرد كه چه جفاهايي به آنها در اين چند دهه شده و چه كارهاي بزرگي كرده اند. در حالي به دفاع از دولت موسوي، هاشمي، خاتمي و روحاني پرداخت كه مجموع تمامي اين دولت ها روي هم 28 سال مي شود.

آقاي جهانگيري مهندس درس خوانده در بهترين دانشگاه هاي ايران! يك حساب سر انگشتي نشان مي دهد كه پس از انقلاب بيشترين دوره مديريت ها در اين نظام در دست شما و هم پالگي هايتان بوده است.

اگر الان ناله مي كنيد كه كشور را از دره بدبختي ها و مشكلات بيرون آورده ايد و تازه ماشيني كه چرخ هايش هم از بين رفته بود به بالاي دره رسيده، اين وضعيت آيا حاصل همان 8 سالي است كه شما در قدرت نبوده ايد؟ شما 28 سال كشور را در دست داشتيد، چه كارنامه اي از خود بر جاي گذاشتيد كه مردم از شما روي گردان شدند و قدرت را به افرادي ديگر سپردند.

تاكنون اين حجم از سياه نمايي در هيچ دوره اي ديده نشده است. چگونه است كه تمامي اقدامات دولت سابق را فاجعه مي ناميد اما براي كسب راي از مردم به برخي از همان اقدامات مانند سهام عدالت،‌ يارانه نقدي و مسكن مهر دخيل مي بنديد و خود را طرفدار طبقه محروم جا مي زنيد؟ شمايي كه همه اين اقدامات را مزخرف و گداپروريي مي دانيد!

به نيكي مشخص است كه منظور جهانگيري از ته دره ركود، دره جيب هاي مديران پرمدعا و رانتخواري است كه دستشان چند صباحي از بيت المال كوتاه بود و به محضي اينكه به قدرت رسيدند به كمك معاون اول دولت يازدهم، حقوق هاي نجومي را در فيش هايشان گنجاندند و وقيحانه آن را حق مسلم مديريت راهگشا و كلان خود دانستند!

مديراني كه بعد از 4 سال عرضه حل مشكلات كوچك اقتصادي را ندارند اما ادعاي آنها زمين و آسمان را بهم دوخته است! مديراني كه در مقابل اعتراض افكار عمومي به دريافتي هاي نجومي،‌ ذخيره انقلاب و نظام ناميده شدند و هم به بيت المال جفا كردند و هم به انقلاب و نظام و خون شهدا.

اشك تمساح در مقابل مردم رنج ديده و بيكار و كم بضاعت ديگر جواب نمي دهد،‌ آنها به خوبي دريافته اند چه كساني راست مي گويند چه كساني با دروغ قصد دارند تا همچنان براي رانت خواران سفره پهن كنند.

ناراحتي جهانگيري از اين است كه چند صباحي دستشان از بيت المال كوتاه بوده و شما و دولتتان سنگدل تر از آن هستيد كه دلتان براي كشور و مردمانش بسوزد.

يك سوال ديگر آقاي جهانگيري، شما و رئيس دولت كه در اين ماه منتهي به انتخابات راه افتاده ايد و در گوشه و كنار كشور طرح و پروژه افتتاح مي كنيد، آيا اين كارخانه ها و پروژه ها پس از چند سال در فصل بهار 96 به ناگهان سبز شده اند؟ يا آنكه اين ها تماما طرح هايي بودند كه در دولت سابق كلنگ زني شده و پس از سال ها در اين دولت به بار نشسته اند.

كاش اين دولت صادقانه مي گفت كه چنددرصد از اين طرح ها در دولت قبل پيشرفت داشته و مابقي آن در دولت كنوني تكميل شده است. هرچند در زمانيكه شبكه هاي اجتماعي بر امواج رسانه اي سيطره يافته اند، خورشيد زياد پشت ابر نمي ماند و همه به سرعت از حقايق آگاه مي شوند.

اگر جهانگيري واقعا قصد داشته باشد صادقانه به سوالات پاسخ دهد جز شرمندگي برايش هيچ نمي ماند. كاش جسارت و جرات آن را داشت تا اعتراف كند كه اگر دولت قبل بد بود چرا برادرش در آن سال ها چندین شركت و هلدينگ افتتاح كرد تا سرمايه اش به ميلياردی شود.

روابط او با حلقه انحرافي به چه صورت بود و چه فعاليت هايي در اين دولت دارد كه از وي تقدير مي شود! شفاف سازي از نزديكان بهترين رفتاري است كه مسئولان مي توانند انجام دهند تا به صداقت آنها شك نشود.

معاون اول دولت در حالي از شفافيت و مبارز از فساد مي گويد كه بزرگترين فسادهاي تاريخ در اين دولت در حال رخ دادن است و حتي به جيب معلمان و فرهنگيان نگون بخت نيز رحم نشده است.

آقاي جهانگيري اگر مشكلات اقتصادي و معيشتي در اين دولت حل شده بود و اگر آمار تورم واقعي بود، كارگران در روز كارگر بر سر ريئس تان فرياد نمي زدند و از اوضاع اسفناك شان شكايتي نداشتند.

پس بهتر است جهانگيري به جاي سياه نمايي از ديگران و مظلوم نمايي از خود و هم قطاري هايش، لحظه اي به برخی جفاهايي كه در طول 28 سال مديريت شما بر كشور و مردمش كرده اعتراف كند و انگاه است كه ممكن است بغض واقعي بر چهره اش بنشيند و حتي دق كند! وي در حاليكه محموله كالاي قاچاق در خانه دختر يكي از وزيران دولت كشف شده از مبارزه با فساد و كاهش ورود كالاي قاچاق مي گويد!

وا مصيبتا از كساني كه اينچنين خود را به كوري زده اند. اين داستان طلبكاري از نظام و مردم از سوي اين دسته از افراد همچنان ادامه خواهد داشت چه در قدرت باشند و چه نباشند، چرا كه گمان مي كنند ايران را مي بايست دربست به نام آنها سند زد!
Share/Save/Bookmark