توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63261
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱
مطالبات فرهنگی همه شهرستان‌های استان کرمانشاه شنیده شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، از بازدید ۱۳ شهرستان استان در سه ماه اخیر خبر داد و گفت: در این بازدیدها مطالبات ۶۶۴ تن از اصحاب فرهنگ و هنر شنیده شد.
مطالبات فرهنگی همه شهرستان‌های استان کرمانشاه شنیده شد
بهرام فاضلی‌زاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بازدیدهای روشمند و داشتن برنامه‌ریزی را برای شناخت و حرکت به سمت جلو ضروری دانست و افزود: خروجی این بازدیدها ۱۱۱ مصوبه بود که دستور اجرایی شدن برخی از آنها در همان شهرستان مربوطه صادر شد و بقیه مصوبات هم در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و اجرایی می‌شوند.

وی اظهار داشت: در بیشتر این بازدیدها فرمانداران شهرستان تا پایان جلسه حضور داشتند و بطور مثال در شهرستان هرسین صحبت‌های ۸۰ تن و در شهرستان کنگاور مطالبات ۷۵ تن از اصحاب فرهنگ و هنر را شنیدیم.

فاضلی‌زاد، از رسانه‌ای شدن برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای چند ماه پایانی سال خبر داد و گفت:در ابتدای سال جدید هم، جدول فعالیت‌های این اداره را تا پایان سال ۹۹ اعلام می‌کنیم و آن را در معرض نقد و بررسی صاحب‌نظران قرار خواهیم داد.

۴۲۹ دکه مطبوعاتی در استان مجوز فعالیت دارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر بررسی مطالبات صنوف مرتبط با اداره ارشاد مانند کتابخانه‌ها و کانون‌های تبلیغاتی و غیره تاکید کرد و افزود: به عنوان مثال تمام ۴۲۹ دکه مطبوعاتی که دارای مجوز فروش نشریات در استان هستند، مورد بازرسی و بررسی کامل و جامع قرار گرفتند.

فاضلی‌زاد افزود: از این تعداد ۳۹۲ دکه، نشریه‌ای نمی‌فروشند و ۶ دکه علاوه بر فروش مطبوعه اقلام دیگری را هم می‌فروشند و فقط یک دکه در استان وجود دارد که فقط نشریه عرضه می‌کند.

وی آسیب‌شناسی این حوزه را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: برای افزایش رونق و تیراژ مطبوعات و همچنین بالابردن سرانه مطالعه در استان باید با برنامه‌ریزی، این دکه ها را به سمت فروش مطبوعات هدایت کنیم.

اصلاح امور فرهنگی باید مطالبه عمومی جامعه باشد

اصلاح امور فرهنگی در استان یکی دیگر از مواردی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اراده عمومی را لازمه آن دانست و افزود: برای اینکه در فعالیت‌های فرهنگی رو به جلو حرکت کنیم باید خود مردم در ابتدا پیش‌قدم شوند و در کنار آنها رسانه‌ها، صدا و سیما و مدیران هم در این جهت حرکت کنند.

در همین راستا فاضلی‌زاد بر نقش مردم در پیشبرد اهداف فرهنگی تاکید کرد و گفت: اگر فرهنگ تغییر کند می‌توان به تغییر در حوزه‌های دیگر امیدوار بود و به همین جهت از همه مردم می‌خواهیم، اقلام فرهنگی را در سبد خرید خود قرار دهند.

فاضلی‌زاد، هزینه کردن در حوزه فرهنگ و هنر را سرمایه‌گذاری توصیف کرد و افزود: با خرید کتاب، دیدن تئاتر، رفتن به سینما و غیره می‌توانیم اراده عمومی را برای تحقق اهداف فرهنگی خود بالا ببریم.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.
Share/Save/Bookmark