توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 53587
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی:
پلیس صف مردم را از کسانی که به دنبال منافع شخصی خود هستند، جدا می‌داند
یزد – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه امنیت بالاترین سرمایه هر کشوراست، گفت: پلیس صف مردم را از کسانی که به دنبال منافع شخصی خود هستند، جدا می‌داند و ما اجازه نمی‌دهیم عده‌ای به امنیت کشور و انقلاب خدشه‌ای وارد کنند.
پلیس صف مردم را از کسانی که به دنبال منافع شخصی خود هستند، جدا می‌داند
سردار حسین اشتری پیش ازظهر سه شنبه درمراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان یزد اظهارداشت : یزد یکی ازاستان‌هایی است که برای مقابله با دشمن همیشه پیشتاز بوده و این استان دردوران دفاع مقدس نقش مؤثری داشته و استان در برخی ازجنبه‌ها مورد آسیب قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگارقدس آنلاین ،وی افزود : یکی ازاین موارد، موضوع مواد مخدر است و با توجه به موقعیت جغرافیایی که این استان دارد دراین خصوص آسیب‌هایی را دچار شده و عوارضی را برای استان در پی داشته و در این مورد باید به متخلفان این حوزه به طور قاطع برخورد شود و ما نباید نگذاریم مواد مخدر بیش از بیش جوانان ما را آلوده کند.

اشتری تصریح کرد: موضوع ساماندهی اتباع بیگانه از دیگر مواردی است که در استان پیگیری می‌شود و استان یزد با توجه به روحیه میزبانی وارزشی که برای میهمان قائل هستند، رفتارخوبی نیز برای اتباع بیگانه دارند و ساماندهی این اتباع از موضوعات مهم و اولویت دار استان است که این موضوع نیز در شورای تامین استان نیز کاملا مورد توجه اعضا بوده و ساماندهی اتباع دراستان نیازمند برنامه ریزی جامعی است.

وی خاطر نشان ساخت: این استان دارای ظرفیت‌های بسیاری درهمه زمینه هاست و در کنار تمام ظرفیت‌ها و خصوصیات خوب و منحصر به فرد استان برخی مسائل به دلیل موقعیت جغرافیایی استان برای استان تهدید به حساب می‌آید.

فرمانده ناجا قاچاق کالا ومواد مخدر را ازمهمترین تهدیدات برای استان برشمرد و گفت: پلیس باید در این زمینه قاطعیت لازم را داشته باشد و با هوشیاری و جدیت کامل با این پدیده برخورد داشته باشد و در مقابل متخلفان این حوزه هیچ گونه مماشاتی ندارد .

اشتری با تاکید براینکه تحریم های دشمن برای مردم ایران موضوع جدید و جدی نبوده است، ادامه داد : ما از ابتدای انقلاب همیشه با این تهدیدها و تحریم ها مواجه بودیم وهمین عوامل باعث می شود ما روی پا ی خود بایستیم و به گونه‌ای که امروزتوان دفاعی ما بسیار قوی است و ما با اتکا به توانمندی ها ی داخلی در برابر دشمنان ایستادگی می‌کنیم.

وی خاطر نشان ساخت : در شریط کنونی دشمنان نظام قسم خورده‌اند که به امنیت نظام ومردم آسیب وارد کنند وما باید برای مقابله با این تهدیدات آمادگی لازم را داشته باشیم و دشمنان ما در حال حاضر نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌اند و درخت تنومند انقلاب به قدری قوی و تنومند است که با این چنین تهدیدات و تحریم‌ها از پای در نمی‌آید .

اشتری تصریح کرد: میزان رضایتمندی مردم ازنیروی انتظامی افزایش یافته است و ما خدا را شاکریم که این عزت را به برکت انقلاب اسلامی ایران، خون شهدا، امام و رهبری به دست آورده‌ایم وما این لباس خدمت گذاری به مردم و دفاع از امنیت ایران اسلامی برتن داریم .

وی افزود: آحاد ملت ایران پشتیبان نظام و ولایت فقیه بوده وما صف مردم را از افرادی که به دنبال منافع شخصی خود هستند و به فکر ناامن کردن این مملکت هستند جدا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسی در این عرصه به انقلاب وامنیتی که در این کشور وجود دارد ضربه و خدشه وارد کند .

فرمانده ناجا افزود: ما صحنه‌های بسیارسختی را پس ازانقلاب پشت سرگذاشته‌ایم که برخی از تحرکات امروز دشمن به این صحنه سخت از جمله دفاع مقدس و موضوع منافقین هیچ چیزی نیست با این حال ما با هوشیاری کامل این تحرکات را دنبال کرده وبا متخلفان به صورت جدی مقابله می کنیم.

کشفیات مواد مخدر در استان یزد ۱۰۰درصد افزایش داشته است

در ادامه این مراسم فرمانده انتظامی استان یزد گفت : یزد یکی از استان‌های باامنیت کشور بوده و این امنیت حاصل همکاری مردم و دستگاه‌های استان و رسانه‌ها با پلیس بوده است.

سرارایرج کاکاوند افزود: کشفیات مواد مخدر در این استان ۱۰۰درصد افزایش داشته و میزان کشفیات کالای قاچاق نزدیک به ۴۰۰درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: دربحث مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا یک هم افزایی در استان وجود داشته که این امر دربحث امنیت اجتماعی در استان نیز تاثیر بسزایی داشته است و این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت محل عبور مواد مخدر و قاچاق کالا بوده وبه نوعی توزیع مواد مخدر درسطح شهرستان ها ی استان صورت می گیرد .

وی تصریح کرد : امنیت تفرجگاها و ساماندهی کاروان‌های عروسی و حضور موتورهای سنگین ازمهمترین دغدغه های مردم این استان بوده که با حضور و تلاش نیروی انتظامی این دغدغه ها تا حدودی برطرف شده و در بحث جمع آوری اتباع بیگانه نیز ۱۱۱درصد رشد داشته‌ایم.

در پایان این مراسم از زحمات سردار ایرج کاکاوند تجلیل و سرتیپ دوم محمدرضا میرحیدری به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی استان یزد معرفی شد.
Share/Save/Bookmark