توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57637
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
کارشناس غربی: تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست است
رئیس مرکز کارشناسان شورای ملی ایران ــ آمریکا تأکید کرد که تلاش‌‌ دوباره واشنگتن برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی در جریان کنفرانس ورشو، همچون گذشته، محکوم به شکست خواهد بود.
کارشناس غربی: تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست است
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "تریتا پارسی" رئیس مرکز کارشناسان شورای ملی ایران ــ آمریکا در واشنگتن معتقد است که تلاش‌های دولت آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست خواهد بود.

این کارشناس گفت: «مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا ریاست نشستی در ورشو (پایتخت لهستان) را به‌عهده خواهد داشت که جهت‌گیری آن به‌طور مشخص ایجاد ائتلافی ضدایرانی است. این نخستین بار نیست که ایالات متحده در تلاش برای تشکیل چنین ائتلافی است. البته مسئله این است که چنین تلاش‌هایی تاکنون همواره ناموفق بوده، حتی زمانی که آمریکا در اوج قدرت خویش بوده و ایران در مقایسه با زمان حال بسیار ضعیف‌تر بود».

پارسی افزود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که تلاش‌‌های دولت آمریکا و افرادی مانند پامپئو و بولتون (جان بولتون، مشاور دونالد ترامپ در امور امنیت ملی) این بار موفقیت بیشتری از گذشته داشته باشد. این افراد رئیس جمهوری آمریکا را به‌سمتی سوق می‌دهند که شکست آن تضمین شده است».

فایننشال تایمز: آمریکا متوهم است که می‌تواند ائتلاف ضدایرانی در ورشو تشکیل دهد
لازم به یادآوری است که کنفرانس بین‌المللی ورشو به‌ابتکارعمل آمریکا و لهستان امروز (چهارشنبه) آغاز می‌شود. مقامات واشنگتن نمایندگان چند کشور غربی و خاورمیانه‌ای را به این کنفرانس دعوت کرده‌اند تا مسائل مربوط به ثبات و صلح در خاورمیانه، با توجه به اقدامات ایران را بررسی کنند.
Share/Save/Bookmark