توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 55657
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
رئیسی:‌با حرکات روزمره گره کشور باز نمیشود
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید در عرصه مسائل اقتصادی یک حرکت جهادی انجام شود، گفت: با حرکات روزمره گره‌‌ها باز نمی‌شود چون دشمنی در پیش داریم که می‌خواهد موفقیت‌های کشور را در حوزه اقتصادی متوقف سازد.
رئیسی:‌با حرکات روزمره گره کشور باز نمیشود
به گزارش خط نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امیداست تلاش‌های صورت گرفته به گشایش‌هایی در زندگی مردم استان بیانجامد.

وی با بیان اینکه باید در عرصه مسائل اقتصادی یک حرکت جهادی انجام شود، افزود: با حرکات روزمره گره‌‌ها باز نمی‌شود چون دشمنی در پیش داریم که می‌خواهد موفقیت‌های کشور را در حوزه اقتصادی متوقف سازد.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: دشمن دیگر کشورها را برای برقراری ارتباط اقتصادی با ایران باز می‌دارد و این کار یک حرکت دیپلماسی نبوده بلکه حرکتی اقدامی بوده که آثارش دیده می‌شود.

رئیسی با اشاره به اینکه آرایش کشور باید آرایش مواجهه با جنگ اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای باشد، افزود: مقام معظم رهبری با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم در سخن و هم در عمل اتمام حجت کرده‌اند تا آنچه مربوط به کار جهادی در این عرصه بوده اقدام گردد.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف باید حس ایستادگی، مقاومت، ابتکار، نوآوری و به پیش رفتن و متوقف نشدن در کار اقتصادی و فعالیت‌های تولید در کشور را مورد توجه قرار دهند، اضافه کرد: باید از از ظرفیت‌های موجود، همگرایی وهم افزایی بازار و سیاست و همگرایی علم اقتصاد و بازار استفاده شود.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بروز شدن و رفع مشکلات کارگری می‌تواند به این مسئله کمک کند.

رئیسی با بیان اینکه در تمام اسناد توسعه آمده که تصدی‌گری را از دولت کاسته و در راستای خصوصی‌سازی حرکت کنیم، تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی بسیار مهم بوده و هر کجا به مردم نقش داده‌ایم در آن حوزه موفقیت داشته‌ایم به طوری که حضور مردم در جبهه‎ها دفاع مقدس تعیین‌کننده بوده است.

وی ادامه داد: در عرصه‌های اقتصادی باور کردن مردم و نقش نظارتی دولت و حمایت از بخش خصوصی به طور قطع گره‌گشا است.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به طرح آمایش سرزمینی خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: این طرح که توسط دانشگاه انجام شده نشان می‌دهد که دانشگاه و علم از بازار جدا نیست.

رئیسی با بیان اینکه اقدام خوبی برای ساخت زائرسراها در مشهد مقدس انجام شده تا مستضعفان نیز بتوانند به زیارت بروند، افزود: با این اقدام صنعت مسکن فعال شده و مسکن صنعتی پیشتاز و پیشران اقتصاد است.

وی ادامه داد: در رابطه با ایجاد اشتغال و فعال کردن برخی از صنایع ساخت زائرسراها آغاز شده است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: هر چه مبالغ در مسیر تولید قرار گیرد بهتر بوده و باید افزایش نقدینگی به سمت تولید هدایت گردد چون این نقدیندگی‌ها مشکل ایجاد می‌کند.

رئیسی مردم خراسان‌جنوبی را اهل فعالیت و تلاش دانست و گفت: با حرکت جهادی کارهای نشدنی انجام شده است.
وی افزود: جذمیت علمی، عزم عملی و حزم دوراندیشی سه اصل اساسی بوده که کارها را پیش می‌برد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته نشان می‌دهد که ایستادگی در مقابل دشمن جواب داده است، یادآور شد: عصرها و نسل‌ها باید بدانند که وعده الهی برای پیروزی در مقابل دشمن محقق می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه در جنگ سخت دشمن موفقیتی به دست نیاورد و در جنگ نرم نیز سال‌ها بوده که تلاش می‌کند تا دل مردم را خالی کند و با امپراتوری‌های رسانه‌ای این حرکت دشمن هم جواب نداد، اضافه کرد: جنگ نرم بسیار پرهزینه و نفرت‌انگیز است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن فشار آوردن بر ملت ایران را دنبال می‌نماید تا انسجام، وحدت و یکپارچگی آن‌ها را از بین ببرند اما با اقدام بر اساس رهنمودهای رهبری که برای تمام بخش‌ها و نهادها مشخص شده می‌توانیم در مقابل این جنگ و تهدیدها راه برون‌رفت داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه حجم وسیعی از نیروهای کارآمد داریم که اهل فکر و خلاقیت بوده و سرمایه‌های کشور هستند، تصریح کرد: متأسفانه برخی از سرمایه‌هایی در استان داریم که به آنها توجه نکرده‌ایم که توجه به این مزیت‌ها می‌تواند سبب رونق اقتصادی کشور شود.

رئیسی به سه مأموریت اصلی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: این مأموریت در تمام استان‌ها براساس آنچه که مقام معظم رهبری برای آن مشخص ساخته‌اند شامل انجام کار فرهنگی، رسیدگی به مسئله محرومان و نیازمندان و توجه به موضوع زیارت است.

وی ادامه داد: قریب به 800 هزار نفر محروم از سراسر کشور توسط آستان قدس رضوی به زیارت امام هشتم نائل شده و پذیرایی شده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی از کلنگ‌زنی مجتمع آموزشی در مهر شهر بیرجند توسط آستان قدس رضوی خبر داد و یادآور شد: نظر ما بر توانمندسازی بوده و اگر زمینه کار فراهم شود برای مردم بهتر است.

منبع: فارس
Share/Save/Bookmark