توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63775
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
معاون استانداری کرمانشاه:
بخش کشاورزی می‌تواند آهنگ توسعه استان را تندتر کند
بخش کشاورزی می‌تواند آهنگ توسعه استان را تندتر کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: بخش کشاورزی این قابلیت و ظرفیت را دارد که آهنگ توسعه استان را تندتر کند.

هدایت حاتمی امروز(15 بهمن) در آیین رونمایی از محصولات کشاورزی گواهی‌شده تولیدی زنان روستایی و تجلیل از مدیران عامل نمونه صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی که با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به رو به جلو بودن استان کرمانشاه، گفت: این استان هم اکنون در حوزه جذب سرمایه گذار خارجی رتبه اول کشور را در اختیار دارد، ضمن اینکه از شهریور سال گذشته تاکنون جایگاه استان از نظر نرخ تورم 27 پله بهبود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در 1.5 سال گذشته بیشترین تسهیلات ارزان قیمت را در کشور پرداخت کرده، گفت: در استان کرمانشاه 1300 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ کارمزد چهار درصد پرداخت شده که عمدتا در حوزه کشاورزی بوده است.

حاتمی با اشاره به کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال جاری، گفت: اگرچه سال گذشته نیز کاهش 2.9 درصدی نرخ بیکاری در استان را شاهد بودیم، اما این کاهش برای خانواده‌هایی که جوان بیکار دارند چندان ملموس نیست، چون نرخ 15 تا 16 درصدی بیکاری هم عدد بالایی است.

وی با بیان اینکه از هفته دولت تا دهه فجر امسال 8500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی شده، گفت: گرچه این عدد رقم بالایی است، اما با توجه به ظرفیت های استان و آمار بیکاری جای کار بیشتری وجود دارد.

حاتمی با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه، گفت: این استان چندین مرز رسمی دارد. در حوزه صنعت پتروشیمی نیز با داشتن چندین واحد پتروشیمی حرف های زیادی برای گفتن دارد، ضمن اینکه با برخورداری از 4200 اثر گردشگری در این حوزه هم ظرفیت های قابل توجهی دارد.

وی در ادامه با اشاره به پویایی و چابک بودن بخش کشاورزی، گفت: حوزه کشاورزی و دامپروری در این استان هم در ایجاد ارزش افزوده و هم در حوزه اشتغالزایی جای کار زیادی دارد و می تواند استان را زودتر به اهداف توسعه ای برساند که برای موفقیت در این حوزه باید جهادی‌تر کار کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به ضعیف بودن استان کرمانشاه در حوزه بازاریابی بخش کشاورزی، گفت: اگر ضرری در بخش کشاورزی ببینیم از بازار است، لذا برای ایجاد بازارهای این حوزه نیاز به تلاش مضاعف داریم.

حاتمی در ادامه از دهه فجر به عنوان روزها و شبهای قدر نظام یاد کرد و گفت: باید در کنار بیان خدمات گذشته، جهت گیریهای آینده نیز گفته شود تا سریعتر به اهدافمان برای توسعه استان برسیم.
Share/Save/Bookmark