توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 52515
دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
بسیجیان به یاری مردم خوزستان شتافتند
این روزها تصاویر و فیلم‌های تلخی در فضای مجازی و رسانه‌ها از مردمی که روزی در نبرد با دشمن در خط اول مقدم بودند، می‌بینیم؛ که متاسفانه با ظرف‌های خالی به دنبال جایی می‌گردند تا آب شرب خود را تامین کنند!
بسیجیان به یاری مردم خوزستان شتافتند
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، بحران کم آبی در استان خوزستان چند سالی است که گریبان مردم آنجا را گرفته و اجرای طرح‌های نادرست و یا عوامل طبیعی باعث شده است تا در برخی مناطق جنوب، زمین‌های حاصلخیز، رفته‌رفته لم‌یزرع شوند و مشکلات جبران ناپذیری را متوجه اقتصاد و کشاورزی خوزستان کند.

این روزها تصاویر و فیلم‌های تلخی در فضای مجازی و رسانه‌ها از مردمی که روزی در نبرد با دشمن در خط اول مقدم بودند، می‌بینیم، مردمی که در دوران جنگ تحمیلی مقتدرانه در مقابل دشمن بعثی ایستادند، امروز با ظرف‌های خالی به دنبال جایی می‌گردند تا آب شرب خود را تامین کنند! و دل خوش به وعده‌های مسئولان، که متاسفانه تا کنون محقق نشده است، باشند.

مردم این استان یک روز در زیر گرد و خاک و آتش موشک و بمباران‌ها ایستادند و مقاومت کردند، یک روز گرد و خاک طبیعی بلای جانشان شد و امروز هم که شنیده می‌شود آبی برای آشامیدن ندارند. بزرگترین درد این مردم البته نه بمباران و جنگ است، نه گرد و خاک و یا حتی بی آبی، مشکل اصلی مردم این شهرها و شاید خیلی از شهرهای دیگر بی‌توجهی مسئولان است.

مشکلات خوزستان زیاد است؛ اما هستند گروه‌ها و کسانی که آتش به اختیار و بی‌توجه به اینکه مسئولان به وعده‌های خود عمل می‌کنند یا نه! آستین را بالا زده‌اند و به یاری مردم رنج‌دیده خوزستان شتافته‌اند.

گروه جهادی شهید احمدی روشن دانشگاه گچساران هم یکی از این گروه‌ها است که در اقدامی پسندیده به این مهم ورود کرد و با حمایت ۱۵ گروه جهادی دیگر از سراسر دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد همراه شد.

مالک انوری پور، مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، می‌گوید: این حرکت در ابتدا به صورت دانشجویی و خودجوش برگزار و با استقبال عظیم عموم مردم غیر کهگیلویه و بویراحمد مواجه شد تا دست به دست هم به مردم حماسه ساز خوزستان بگویند اگر مسئولان فداکاری‌ها و جانفشانی‌های شما را فراموش کرده‌اند؛ اما مردم به یاد شما و حماسه‌های شما هستند.

مالک انوری از طرح جمع آوری آب معدنی برای جنوب کشور از سوی دانشجویان خبر داد و عنوان می کند: «پویش مردمی برای خوزستان کارون می‌شویم» از سوی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد که این طرح علاوه بر استقبال مردم مورد توجه سایر استان‌ها و دانشگا‌ه‌های کشور نیز قرار گرفته است.

«پویش مردمی برای خوزستان کارون می شویم» از سوی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

مسئول سازندگی بسیج دانشجوی یاسوج همچنین به جمع‌آوری کمک‌های مردمی این استان از جمله جمع‌آوری یک کامیون آب معدنی، علاوه بر کمک‌های غیر نقدی نیز اشاره کرد.

وی معتقد است با اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دچار کمبود آب است و مردم ساعات‌ها در بی‌آبی به سر می‌برند؛ اما حال و روز مردم خوزستان را به خوبی درک می کنند و برای کمک به آنان پیش قدم شده‌اند.
Share/Save/Bookmark