توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 56944
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
"شرکت ملی پالایش در نظارت و کنترل قاچاق سوخت کوتاهی می‌کند"
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در کنترل، نظارت و ممانعت از قاچاق سوخت کوتاهی می‌کند.
"شرکت ملی پالایش در نظارت و کنترل قاچاق سوخت کوتاهی می‌کند"
به گزارش خط نیوز؛ علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حجم گسترده قاچاق سوخت از کشور، اظهار داشت: متأسفانه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه جلوگیری از قاچاق سوخت مدیریت لازم را اعمال نکرده و در نتیجه عدم مدیریت باعث افزایش قاچاق سوخت شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در کنترل، نظارت و ممانعت از قاچاق سوخت کوتاهی می‌کند، افزود: متأسفانه مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، علی‌رغم تذکرات متعدد در زمینه سوء مدیریت این شرکت پاسخگو نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مشکلات متعددی را برای CNG‌ها و تامین سوخت برای ماشین‌آلات کشاورزان و همچنین تامین سوخت برای دامداران به منظور گرم کردن دامداری ایجاد کرده است، تصریح کرد: به همین دلیل باید مدیریت ناصحیح را مشکل اصلی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی دانست.

بختیار با اعتقاد به اینکه تعامل میان جایگاه‌داران و مجموع نظام توزیع در حوزه‌های سوخت مایع، CNG و... به‌عنوان بخش خصوصی به درستی برقرار نیست، اظهار کرد: عدم تعامل صحیح میان جایگاه‌داران و مجموع نظام توزیع گرفتاری‌های بسیاری را ایجاد کرده و میزان قاچاق گازوئیل و بنزین روز به روز در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: در زمینه سوء‌مدیریت شرکت ملی فراورده‌های نفت تذکراتی به مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی داده شده که متاسفانه تا‌کنون اقدام جدی انجام ندادند.
Share/Save/Bookmark