توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 59004
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
برزگر: کشتی در ایران حکم نفت را دارد، باید اکتشاف شود/ خوب است رئیس فدراسیون را برای المپیک ۲۰۲۴ انتخاب کنند!
سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت: من نظرم این نیست که کفگیرمان به ته دیگ خورده است، کشتی در ایران مثل نفت است که باید خوب اکتشاف شود.
برزگر: کشتی در ایران حکم نفت را دارد، باید اکتشاف شود/ خوب است رئیس فدراسیون را برای المپیک ۲۰۲۴ انتخاب کنند!
به گزارش خط نیوز؛ منصور برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد ثبت‌نام شاگردانش در انتخابات پیش روی فدراسیون کشتی اظهار داشت: حرفم همان چیزی است که قبلا گفتم، همه این بچه‌ها خوب هستند و همه آنها از نظر من برای این کار صلاحیت دارند، نظرم روی همه آنها مثبت است.

وی ادامه داد: کشتی راه خود را می‌رود اما انتخاب هر چه سریع‌تر رئیس تکلیف را روشن می‌کند. من می‌گویم خوب است رئیس فدراسیون را برای المپیک بعدی انتخاب کنند، چون این المپیک دیگر تمام شده است.

دارنده مدال نقره المپیک 1976 مونترال در این خصوص که "آیا فکر می‌کند در این المپیک نتیجه نخواهیم گرفت؟" تاکید کرد: نه، منظورم این نیست. در همین المپیک هم حسن یزدانی را داریم و باقی بچه‌ها هم خوبند، اما به نظر من هر کسی رئیس فدراسیون شود خیلی نمی‌تواند روی نتایج المپیک پیش رو تاثیر داشته باشد. اگر تیم نتیجه بگیرد می‌گوید من کردم و اگر نتیجه نگیرد می‌گوید کار قبلی‌ها بود. مهم این است که رئیس جدید برای المپیک 2024 برنامه‌ریزی کند.

برزگر با رد ادعای کسانی که می‌گویند دست کشتی خالی از سرمایه شده، خاطرنشان کرد: من که نظرم این نیست. کشتی در ایران مثل نفت است که باید خوب اکتشاف شود. مهم این است چطور سرمایه‌ها را کشف می‌کنیم و برنامه‌ریزی‌مان چطور است. نه اینکه مسئول ورزش فقط بگوید برو مدال بگیر، مدال گرفتن، خیلی چیزها می‌خواهد. ما دو رشته مدال‌آور المپیکی داریم که یکی کشتی است و دیگری وزنه‌برداری، باقی رشته‌ها هم تک مدال می‌گیرند. پس لااقل روی این دو رشته باید المپیکی کار کرد.

این مربی پیشکسوت افزود: باید انتخابات فدراسیون کشتی المپیک به المپیک برگزار شود تا فدراسیون‌ها بتوانند المپیکی کار کنند.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در مورد اعتراض دوباره محمدجواد ابراهیمی نسبت به عدم انتخابش در تیم آسیایی گفت: من خودم حریفی داشتم به اسم محمد فرهنگ‌دوست که قهرمان دنیا بود و من هیچی نبودم اما آمدم خودم را اثبات کردم. بالاخره کمیته فنی و کادرفنی می‌گویند آقای x‌ می‌تواند و آقای y نمی‌تواند، اینجا خود کشتی‌گیر می‌تواند خودش را نشان دهد که می‌تواند یا نمی‌تواند، با جوسازی نمی‌شود به جایی رسید.

منصور برزگر همچنین در مورد حضور کشتی‌گیران ایران در تیم ملی آذربایجان تصریح کرد: ما کشتی‌گیران شاخصی داریم که دنیا آنها را می‌خواهد، مگر فوتبالیست‌ها به تیم‌های باشگاهی کشورهای دیگر نمی‌روند؟ این هم هیچ مشکلی ندارد، وقتی تیم ملی خودمان به یک کشتی‌گیر احتیاج ندارد و چند گزینه خیلی خوب در یک وزن دارد،‌ هیچ ایرادی ندارد که آنها به کشور دیگری بروند تا زندگی‌شان تامین شود.
Share/Save/Bookmark