توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 49032
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
۱۰میلیون کودک در آمریکا با شکم گرسنه مدرسه می‌روند
مؤسسه غیرانتفاعی «دو سامسینگ» آمریکا اعلام کرد از هر ۶ آمریکایی یک نفر در معرض گرسنگی قرار دارد و ۴۹میلیون آمریکایی برای اینکه غذایی روی میز خود بگذارند با مشکل مواجه‌اند.
۱۰میلیون کودک در آمریکا با شکم گرسنه مدرسه می‌روند
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، آمارهای مؤسسه غیرانتفاعی «دو سامسینگ» نشان می‌دهد که از هر 6 آمریکایی یک نفر در معرض گرسنگی قرار دارد. بر اساس تعریف وزارت کشاورزی آمریکا «عدم امنیت غذایی» به عدم دسترسی گاه به گاه تمام اعضای یک خانواده به مواد غذایی گفته می‌شود. در سال 2011 تعداد خانوارهای آمریکایی مواجه با «عدم امنیت غذایی» که دارای فرزند بودند به 20.6 درصد رسید در حالی که این رقم بین خانوارهای فاقد فرزند 12.2 درصد بود.

پدیده «عدم امنیت غذایی» در تمام ایالت‌های آمریکا دیده می‌شود. در سال 2013 میلادی، 17.5 میلیون خانوار آمریکایی از ناآمنی غذایی رنج می‌بردند. امروز تعداد بیشتری از مردم آمریکا برای سیر کردن شکم خود به بانک‌های توزیع مواد غذایی محتاج هستند.

بر اساس این گزارش، 49 میلیون آمریکایی برای اینکه غذایی روی میز خود بگذارند با مشکل مواجه‌اند. بیش از یک‌پنجم کودکان آمریکایی در معرض ریسک گرسنگی قرار دارند. این رقم بین آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار و لاتین‌تبارها به یک‌سوم می‌رسد.

آمارهای این مؤسسه همچنین حاکی است بیش از 20 میلیون کودک آمریکایی برای سیر کردن شکم خود در مدارس غذای رایگان یا ارزان‌قیمت دریافت می‌کنند، این در حالی است که کمتر از نیمی از این کودکان صبحانه می‌خورند و تنها 10 درصد به مراکز توزیع غذا در ایام تعطیلات تابستان دسترسی دارند.

از هر 7 آمریکایی یک نفر در برنامه کمک‌تغذیه تکمیلی دولت آمریکا ثبت‌نام کرده‌اند که تقریباً نیمی از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند، این در حالی است که سالانه 40 درصد از مواد غذایی موجود در آمریکا معادل حدود 165 میلیارد دلار دور ریخته می‌شود که می‌تواند برای سیر کردن 25 میلیون آمریکایی مصرف شود.

بین ایالت‌های مختلف آمریکا 8 ایالت آرکانزاس، می‌سی‌سی‌پی، تگزاس، تنسی، کارولینای شمالی، میسوری، جورجیا و اوهایو از بالاترین میزان عدم امنیت غذایی برخوردارند.
Share/Save/Bookmark