توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65052
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی استان:
بهره‌برداری از فاز اول خانه خلاق صنایع دستی کرمانشاه/ افتتاح فاز دوم؛ احتمالا مهر
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از بهره برداری از فاز اول خانه خلاق صنایع دستی کرمانشاه در حمام تاریخی حاج شهباز خان خبر داد و گفت: فاز دوم این مرکز احتمالا مهر ماه افتتاح خواهد شد.
بهره‌برداری از فاز اول خانه خلاق صنایع دستی کرمانشاه/ افتتاح فاز دوم؛ احتمالا مهر
امید قادری در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به اقدامات انجام شده برای راه اندازی خانه خلاق صنایع دستی کرمانشاه ، اظهار کرد: از سال 1395 طرح راه اندازی خانه خلاق صنایع دستی در حمام تاریخی حاج شهبازخان با همکاری سازمان یونیدو(سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل) شروع شد.

وی تصریح کرد: در چندسال گذشته اقدامات اولیه لازم برای راه اندازی این مرکز انجام گرفت، اما وجود برخی موانع همچون تحریم‌ها و مشکلات ارزی باعث شد تا تاخیری در افتتاح و بهره برداری از آن داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: سرانجام بعد از گذشت چهار سال توانستیم این موانع را برطرف کنیم و فاز اول خانه خلاق صنایع دستی کرمانشاه که شامل نصب تجهیزات و بخش سخت افزاری این مرکز است را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در فاز دوم که نرم افزاری است باید تعدادی از هنرمندان صنایع دستی در این مرکز مستقر شوند و رسما فعالیت آن شروع شود، گفت: درحال حاضر این بخش از طرح نیز تاحدودی آماده افتتاح است، اما از آنجایی که می‌خواهیم در مراسم افتتاح آن معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و معاون وزیر کار حضور داشته باشند، برای همین به علت شیوع بیماری کرونا کمی به تاخیر می‌افتد و احتمالا در مهر ماه انجام شود.

قادری تاکید کرد: در این مرکز برگزاری ورک‌شاپ آموزش صنایع دستی را خواهیم داشت و از سوی دیگر هنرمندان صنایع دستی استان با کمک نهادهای بین المللی همچون یونیدو برای بروزرسانی و کاربردی کردن محصولات تولیدی خود و رفع موانع و مشکلات صادرات آنها گام برمی‌دارند.

وی افزود: همچنین یکی از اهداف راه اندازی این مرکز تلاش برای احیاء رشته‌های در حال منسوخ و یا منسوخ شده صنایع دستی استان است و در وهله اول احیاء سه رشته نمدمالی، ارغوان بافی و موج بافی که درمعرض منسوخ شدن هستند را در دستورکار قرار داده‌ایم.
Share/Save/Bookmark