توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63838
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
سخنگوی جبهه پایداری:
به نامزدها فشار می‌آورند كه يا در ليست پايداری باشيد يا ائتلاف!/ موضوع وحدت‌شكنی ما فرار رو به جلوست
متقی‌فر اعلام کرد خبرها حاكي است برخي از افرادي كه تا ديروز دم از وحدت مي‌زدند، به دنبال فشار بر نامزدها براي انتخاب يكي از دو ليست هستند.
به نامزدها فشار می‌آورند كه يا در ليست پايداری باشيد يا ائتلاف!/ موضوع وحدت‌شكنی ما فرار رو به جلوست
به گزارش خط نیوز به نقل از رجانیوز: مجيد متقي فر، سخنگوي جبهه پايداري انقلاب اسلامي با اشاره به انتخابات يازدهم مجلس شوراي اسلامي گفت: جبهه پايداري براي رسيدن به وحدت گفتماني و فراگروهي و خارج از مؤلفه‌هاي سهميه‌بندي، مدلي را ارائه كرد كه وحدت را در ۴ سطح دنبال مي‌كرد.

وي ادامه داد: اولين سطح وحدت اين بود كه جريان‌هايي كه در دايره نيروهاي انقلاب شناخته مي‌شوند، در آستانه انتخابات يكديگر را تخريب نكنند، چرا كه وقتي گروه‌هايي، هم را قبول دارند بايد به اين سمت بروند كه از تخريب يكديگر جلوگيري كنند.

متقي فر، سطح نخست وحدت را حداقلي دانست و درباره سطح دوم وحدت گفت: طبق اين مدل، وحدت در سطح دوم، تعيين شاخص‌ها را شامل مي‌شود. يعني شاخص‌هاي كانديداي مطلوب، بين اعضاي جريان انقلاب تبادل شود.

سخنگوي جبهه پايداري ادامه داد: جبهه پايداري به اندازه وسع خودش قريب به ۴۰ شاخص را در حوزه‌هاي فردي، سياسي، ‌ اجتماعي و عقيدتي تدوين كرد و به افراد مؤثر و گروه‌هاي جريان انقلاب از جمله نمايندگان محترم شوراي ائتلاف ارائه كرد تا بتوانيم بر اساس شاخص‌ها و گفتمان، وحدت را حاصل كنيم.

متقي فر افزود: مقرر شد تا اعضاي شوراي ائتلاف، اين شاخص‌ها را ارزيابي كنند و بر مبناي آن، رفتار شود.

وي، سطح سوم وحدت را حركت به سمت ارائه نامزدهاي مشترك دانست و گفت: در اين سطح، طبق شاخص‌هاي مطرح شده، به برخي افراد مي‌رسيم و تا جايي كه مي‌توانيم تعداد افراد مشترك را افزايش مي‌دهيم و اين كار هم جدا از تعصبات حزبي و جناحي انجام شود.

سخنگوي جبهه پايداري با بيان اينكه ما اكنون در سطح سوم وحدت هستيم، اظهار داشت: گام چهارم رسيدن به وحدت ايده‌آل است كه معتقد هستيم رسيدن به آن، هنوز از دستور خارج نيست و عملي است؛ يعني رسيدن به يك ليست واحد.

متقي فر افزود: تحقق همه اين مراحل منوط به تحقق مرحله دوم، يعني شاخص‌هايي است كه به شوراي ائتلاف و ساير گروه‌هاي جريان انقلاب ارائه شده است.

سخنگوي جبهه پايداري با تأكيد بر اينكه جبهه پايداري، هم مدافع وحدت است و هم پيگير آن است و براي وحدت، مدل ارائه كرده است، تصريح كرد: در همين چارچوب، جبهه پايداري نامزدهاي خودش را اعلام نكرد و صبر كرد تا شوراي ائتلاف نامزدهاي مدنظر خود را ارائه كند و زماني كه اين شورا ليست ۹۰ نفره خود را اعلام كرد، جبهه پايداري بر اساس شاخص‌ها، ۶۰ نفر را از بين آن ۹۰ نفر و خارج از آن جمع، برگزيد و اعلام كرد.

متقي فر با بيان اينكه قريب به ۲۵ نفر از ليست ۶۰ نفره جبهه پايداري با ليست ۹۰ نفره شوراي ائتلاف، مشترك است، تصريح كرد: ما اكنون نيز مايل هستيم كه اين ميزان اشتراك را رشد دهيم.

وي افزود: اين كار با گفت‌وگو بر مبناي آن شاخص‌ها بايد انجام شود تا بتوانيم بر اساس معيارها و شاخص‌هاي فكري و عملي به افراد مشترك بيشتري دست پيدا كنيم تا يك پيروزي گفتماني رقم بخورد.

متقي فر ادامه داد: تعجب مي‌كنيم كه وقتي چنين مدلي را مطرح كرده‌ايم و بر اساس آن پيش آمده‌ايم و اكنون به سطح سوم آن رسيده‌ايم، صحبت از وحدت‌شكني جبهه پايداري مطرح مي‌شود و براي اينكه اين موضوع را جا بياندازند به يك حرف خلاف واقع استناد مي‌كنند كه آن، خروج جبهه پايداري از شوراي ائتلاف است.

وي با بيان اينكه اين ادعا، بر يك خبر كذب استوار است، گفت: جبهه پايداري اصلاً عضوي از شوراي ائتلاف نبوده، به‌نحوي كه حضور مستمر داشته باشد، بلكه همواره با اعضاي شوراي ائتلاف، گفت‌وگو داشته است و اين گفت‌وگوها تا همين دوسه روز پيش هم به قوت خودش باقي بوده و نمايندگان جبهه پايداري و شوراي ائتلاف، جلسات مثبت و مطلوبي را برگزار كرده‌اند كه آخرين آن‌ها هم به شامگاه پنجشنبه هفته قبل برمي‌گردد.

متقي فر ادامه داد: اينكه جبهه پايداري ليستي را اعلام كرده، به اين معنا نيست كه بخواهد نظر خودش را به ديگران تحميل كند. شوراي ائتلاف مي‌تواند افراد مشترك را در ليست خود قرار دهد يا قرار ندهد. اما جبهه پايداري به خاطر ايجاد وحدت، اعلام كرده كه اگر اين اتفاق رخ دهد، ما هم عمل مي‌كنيم و از خواسته‌هاي خودمان تنازل مي‌كنيم و تا جايي كه افراد مشترك، در ليست شوراي ائتلاف قرار بگيرد، ما هم آن‌ها را در ليست خودمان قرار مي‌دهيم.

وي افزود: در مقابل اين حرف، حرف جديدي زده مي‌شود، آن هم از سوي كساني كه تا همين يك هفته قبل، اين موضوع را تئوريزه مي‌كردند كه اگر وحدت رقم نخورد، شكست قطعي است و جبهه پايداري را متهم مي‌كردند كه به‌سمت وحدت حركت نمي‌كند. در حالي كه جبهه پايداري، مدل وحدت را كه چندماهي مي‌شود ارائه كرده، تا گام سوم، صادقانه آن را پيش برده و اعلام كرده كه آماده رشد و ارتقا آن است.

سخنگوي جبهه پايداري با بيان اينكه تحقق وحدت در همين سطح سوم هم مي‌تواند پيروزي گفتماني خوبي را فراهم كند، تصريح كرد: ارائه دو ليست با اشتراك بالاي دو سوم، زمينه پيروزي خوبي را براي جريان انقلاب رقم مي‌زند. اما خبرها حاكي است كه برخي از افرادي كه تا ديروز دم از وحدت مي‌زدند، به دنبال فشار بر نامزدها براي انتخاب يكي از دو ليست جبهه پايداري و شوراي ائتلاف هستند كه اين، قابل تعمل است و معلوم مي‌كند كساني به دنبال وحدت‌شكني هستند كه تا همين يكي دو هفته پيش، عَلَم وحدت را برداشته بودند.

متقي فر ادامه داد: در مقابل استدلال جبهه پايداري درباره وحدت در سه سطح، هيچ جوابي از سوي دوستان نيامده و شاهد فشار به كانديداها هستيم كه اين موضوع در آستانه انتخابات، نگران‌كننده است. در حالي كه ما بايد بر اساس شاخص‌هاي انقلاب به‌سمت وحدت حركت كنيم و از سلايق فردي تنازل كنيم، برخي اهداف ديگري را دنبال مي‌كنند.

وي با بيان اينكه وحدت بر اساس اشتراك بالاي دو ليست در حال تحقق است، تصريح كرد: هرنوع خبرپراكني و خبر كذب كه به وحدت در اين سطح، آسيب بزند، به وحدت اصلي آسيب مي‌زند.

سخنگوي جبهه پايداري با تأكيد بر اينكه فارغ از اسامي و درجه‌بندي نامزدها، بايد به اصل وحدت گفتماني توجه كنيم، تصريح كرد: هر فردي كه در يكي از گروه‌هاي جريان انقلاب قرار دارد و نمرات مطلوب را طبق شاخص‌ها كسب نمي‌كند و فاقد حداقل‌هاست بايد از آن فرد گذر كنيم و نبايد نگاه سهميه‌اي و درجه يك ــ درجه دو به نامزدها داشته باشيم.

متقي فر افزود: البته رأي‌آوري هم يكي از معيارهاي مهم در بستن ليست است، ولي معتقد هستيم در بين دو ليست ۹۰ و ۶۰ نفره، افرادي وجود دارند كه بتوان به يك ليست با اشتراك بالا و يا حتي به ليست واحد رسيد.

سخنگوي جبهه پايداري با اشاره به جلسه چند روز قبل با اعضاي شوراي ائتلاف گفت: در اين جلسه، اعضاي شوراي ائتلاف جز اظهار اين نكته كه براي پذيرفتن دو ليست با اشتراك بالا، معذوريت‌هايي دارند، استدلال ديگري مطرح نكردند. بنابراين، اينكه در برخي خبرگزاري‌ها مطرح شده كه جبهه پايداري وحدت‌شكني كرده است، فرار رو به جلو است.
Share/Save/Bookmark