توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65296
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
هوای کرمانشاه خنک‌تر می‌شود
هوای کرمانشاه خنک‌تر می‌شود
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از ناپایداری‌ و رگبارهای پراکنده‌ای که طی امروز و فردا(13 و 14 مهر) جو کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد خبر داد و گفت: از امروز روند کاهش دمای هوا آغاز می‌شود و تا پایان هفته حدود چهار تا پنج درجه کاهش دما را خواهیم داشت.

سعید قاسمی در گفت و گو با ایسنا، از شروع ناپایداری‌هایی در جو استان از بعدازظهر امروز(13مهر) خبر داد و افزود: این شرایط تا اواخر وقت فردا ادامه دارد و باعث بروز رگبارهای پراکنده در نقاط مختلف استان می‌شود.

وی با بیان اینکه این رگبارهای پراکنده طی امروز و فردا شهر کرمانشاه را نیز تحت تاثیر قرار خواهد دارد، یادآور شد: احتمال بارش در نواحی شرقی استان بیشتر است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه درباره احتمال وقوع رگبارهای شدید و نقطه‌ای مانند آنچه که هفته گذشته در هرسین رخ داد نیز خاطرنشان کرد: چنین رگبارهای نقطه‌ای گاهی چندان در نقشه خود را نشان نمی‌دهد و احتمال بروز چنین موارد خاصی بین 20 تا 30 درصد است. با این وجود اطلاعیه‌های لازم برای آمادگی دستگاه‌های مربوطه صادر شده است.

وی همچنین از آغاز روند کاهشی دمای هوا از امروز(13 مهر) هم در کرمانشاه خبر داد و عنوان کرد: این روند کاهشی تا پایان هفته ادامه دارد و در روزهای پایانی هفته بیشتر محسوس است.

به گفته کارشناس پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه، این کاهش برای دمای روزانه بین چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد و برای دمای شبانه حدود پنج تا شش درجه سانتی‌گراد خواهد بود.
Share/Save/Bookmark