توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 59012
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
چند طلبه به یاری سیل زدگان رفته‌اند؟
نماینده، ولی فقیه در لرستان گفت: تاکنون ۳۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون در قالب نیرو‌های امدادی و تبلیغی به سیل‌زدگان لرستان خدمت‌رسانی کرده‌اند.
چند طلبه به یاری سیل زدگان رفته‌اند؟
به گزارش خط نيوز، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: سیل اخیر در لرستان به بسیاری از شهر‌ها به‌ویژه به شهرستان پلدختر و معمولان خسارات سنگینی وارد کرد.

وی افزود: متاسفانه سیل ظرف مدت ۴۸ ساعت تمام زندگی بسیاری از مردم اب مناطق را با خود برد و خانه‌ها، لوازم منزل، محصولات و تجهیزات کشاورزی و همه آنچه که مردم داشتند را ویران کرد.

نماینده، ولی فقیه در لرستان بیان داشت:سیل زمین‌های کشاورزی را تبدیل به گل‌ولای نموده است به‌طوری که اکنون قابل کشت نیستند؛ در یک کلام خسارات مادی و صدمات روحی و روانی فراوانی به مردم استان وارد شد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در این حادثه سیل بسیار چشمگیر بوده حضور طلاب جوان جهادی در امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل بود، به‌طوری که طلاب همراه با نیرو‌های جهادی با بیل و تجهیزات امدادی گل‌ولای را از منازل مردم پاک‌سازی نمودند و امید و لبخند را بر چهره سیل‌زدگان آشکار کردند.

آیت‌الله میرعمادی گفت: حضور روحانیت در نقاط مختلف سیل‌زده به‌ویژه در پلدختر و معمولان بسیار پررنگ بوده و خدمات خالصانه خوبی ارائه کردند و جلوه‌هایی از همراهی روحانیت با مردم را به نمایش گذاشتند که قریب به اتفاق مردم اظهار رضایت دارند و این تبلیغ عملی تأثیر فوق‌العاده‌ای در مردم داشته است.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: تاکنون ۳۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون در قالب نیرو‌های امدادی و تبلیغی به سیل‌زدگان خدمت‌رسانی کرده‌اند که بیشتر به‌صورت گروه‌های امدادی بوده است و البته تعدادی نیز در اقامه نماز جماعت در محل اسکان اضطراری و بیان مسائل شرعی و سرکشی از خانواده‌های آسیب‌دیده فعالیت داشته‌اند.

نماینده، ولی فقیه در لرستان گفت: در این مدت شخصیت‌های بزرگی از حوزه‌های علمیه و نهاد‌های زیر نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی از مناطق مختلف سیل‌زده بازدید نموده و کمک‌هایی داشته‌اند.

وی افزود: همچنین در این مدت تعداد زیادی از طلاب خواهر در امر بسته‌بندی کمک‌ها، طبخ و آماده‌سازی غذا، مشغول امدادرسانی بوده‌اند.

آیت‌الله میرعمادی اظهار از تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی نهاد‌های حوزوی استان خبر داد و افزود: این شورا متشکل از مسوولین سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، مدیر حوزه‌های علمیه برادران و مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، شورای هماهنگی، بسیج طلاب، مسئولان دفاتر نمایندگی، ولی فقیه در هلال‌احمر، سپاه، دانشگاه‌ها و دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه است و کلیه فعالیت‌ها اعم از امدادی و تبلیغی و فرهنگی با هماهنگی این شورا انجام می‌گیرد.

منبع:خبرگزاری دانشجو
Share/Save/Bookmark