توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58563
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
برای اولین بار صورت گرفت؛
انجام عمل پیوند عروق و تعبیه رگ‌های مصنوعی در بندرعباس ‌
انجام عمل پیوند عروق و تعبیه رگ‌های مصنوعی در بندرعباس ‌
‌برای نخستین بار در استان هرمزگان و در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) انجام عمل پیوند عروق و تعبیه رگ های مصنوعی انجام شد.

‌به گزارش ایسنا، ‌دکتر علی صابری فوق تخصص جراحی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) گفت: پیوند عروق و تعبیه رگهای مصنوعی در بیماران دیالیزی که رگهای طبیعی مناسب جهت تعبیه شنت ندارند و یا شنت های قبلی آنها با شکست مواجه شده است؛ و همچنین پیوند عروق در بیماران تصادفی یا افرادی که در اثر اصابت گلوله یا چاقوخوردگی دچار پارگی و انسداد شریان شده اند از اقدامات بسیار ارزنده ای است که از این پس در این مجتمع انجام می‌شود.

این فوق تخصص جراحی عروق در ادامه با عنوان اینکه امکان درمان عروق واریسی و عروق زیر جلدی نیز در مجتمع پیامبر اعظم(ص) بندرعباس فراهم شده است، افزود: از دیگر خدمات ارزنده که در این مرکز ارائه می‌گردد درمان انسدادهای عروق به روش آندووسکولار است.

وی با بیان اینکه آنوریسم یا گشاد و نازک شدن دیواره عروق یکی از بیماریهای خطرناک و کشنده است که در اثر پارگی آنوریسم به دلیل خونریزی فراوان احتمال مرگ بیمار در ظرف چند دقیقه وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر انجام درمان هرگونه آنوریسم و گشادشدگی عروق شکمی، لگن و اندام در مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس محقق شده است.
Share/Save/Bookmark