توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63927
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
معاون استانداری:
باید بیشترین بهره اقتصادی و اشتغال را از کرمانشاه 2020 ببریم
باید بیشترین بهره اقتصادی و اشتغال را از کرمانشاه 2020 ببریم
به گفته معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه، رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه 2020 فرصتی است که می‌توان با برنامه ریزی، بیشترین بهره اقتصادی و اشتغال را برای استان از آن برد.

هدایت حاتمی در اولین نشست کمیته اقتصادی و برنامه ریزی بخش خصوصی رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 که امروز(29 بهمن) برگزارشد، بااشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری رویداد گردشگری کرمانشاه 2020، اظهارکرد: باید تلاش کنیم تا بیشترین بهره اقتصادی و اشتغال را از این رویداد بزرگ برای استان ببریم و بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم، سرمایه گذاری شکل دهیم و ایجاد اشتغال کنیم.

وی با تاکید براینکه این رویداد باید رونق گسترده گردشگری کرمانشاه را به دنبال داشته باشد، تصریح کرد: پس از برگزاری رویداد کرمانشاه 2020 باید حوزه گردشگری استان روی ریل افتاده باشد.

معاون استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: تا زمان برگزاری رویداد کرمانشاه 2020 باید زنجیره ارزش صنعت گردشگری را در استان راه اندازی کنیم، به شکلی که صنایع دستی و خدمات گردشگری در این زنجیره به هم وصل باشند و از طریق آنها درآمدزایی خوبی برای استان داشته باشیم.

وی برلزوم افزایش آموزش فعالین حوزه گردشگری استان به فاصله یک سال مانده تا رویداد کرمانشاه 2020 هم تاکید کرد و گفت: باید در این فاصله زمانی بتوانیم برای کارکنان هتل‌ها، رستوران‌ها، اصناف و حتی مردم آموزش‌های گردشگری و برخورد با گردشگران را داشته باشیم.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه به در پیش بودن همایش سرمایه گذاری گردشگری کرمانشاه در اسفند ماه هم اشاره کرد و گفت: در این همایش که مقدمه‌ای برای رویداد کرمانشاه 2020 است، باید تلاش شود تا فرصت‌های سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان که اکنون چندان به سرمایه گذاران معرفی نشده را بشناسانیم و برای آنها سرمایه گذار جذب کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا لکه‌های سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان را تا زمان برگزاری این همایش باید استخراج کرده و در قالب یک کتابچه به سرمایه گذاران ارائه دهیم.

حاتمی در ادامه از اعلام آمادگی استان برای پرداخت تسهیلات در حوزه گردشگری به سرمایه گذاران خبرداد و گفت: با توجه به اولویتی که در یکی دو سال اخیر به حوزه گردشگری استان داده‌ایم، در بخش پرداخت تسهیلات هم برای این بخش سقفی قرار نداده‌ایم تا سرمایه گذاران بتوانند تسهیلات مناسبی برای رونق گردشگری استان دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه به ظرفیت‌های گردشگری برخی مناطق حفاظت شده استان شد و گفت: چالابه، قراویز و بوزین و مرخیل از جمله مناطق حفاظت شده استان هستند که ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در بحث گردشگری دارند که تاکنون توجه چندانی به آنها نشده، لذا استفاده از ظرفیت گردشگری این مناطق هم باید در دستور کار قرارگیرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark