توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65024
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰
عضو کمیسیون امنیت ملی
مدعیان حقوق بشر به اعتقاد ۱/۵ میلیارد مسلمان توهین می‌کنند
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شایسته نیست که در مقابل چنین اهانت بی شرمانه‌ای تنها به محکومیت این اقدام از سوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی بسنده کرد.
مدعیان حقوق بشر به اعتقاد ۱/۵ میلیارد مسلمان توهین می‌کنند
به گزارش خط نیوز : دکتر زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با جهان نيوز با اشاره به اهانت مجله فرانسوی «شارلی ابدو» به گوهر اخلاق و انسانیت، پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) از سوی مجله فرانسوی نمادی از وضعیت آزادی مذهب و عقیده در غرب است، کشورهایی که مدعی حقوق بشر و رعایت آزادی عقیده و مذهب هستند، اینگونه به مقدسات بیش از ۱/۵ میلیارد انسان مسلمان اهانت می‌کنند و واکنش جدی هم از سوی مقامات این کشورهای به اصطلاح حامی حقوق بشر مشاهده نمی‌شود.

وی درباره نحوه واکنش دستگاه دیپلماسی کشور به اهانت سخیف مجله فرانسوی به مظهر فضیلت‌های انسانی خاطر نشان کرد: لازم است که وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور ضمن محکوم کردن این نوع اهانت‌ها، پیگیری‌های جدی را از طریق مجامع بین المللی و حقوق بشری داشته باشند تا نسبت به این اهانت‌ها شاهد پاسخ جدی از سوی محافل حقوق بشری و بین المللی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) در حد سخنگوی وزارت خارجه باقی بماند، گفت: شایسته نیست که در مقابل چنین اهانتی بی شرمانه‌ای تنها به محکومیت این اقدام از سوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی بسنده کرد و باید از سوی وزیر محترم خارجه و جناب آقای رئیس جمهور موضعی قاطعانه‌ای در این خصوص اهانت گرفته شود. همچنین پبگیری‌های حقوقی بعدی را که نیاز است از طریق مجامع حقوق بشری و بین المللی اتفاق بیافتد انشالله از طریق دستگاه دیپلماسی این پیگیری های لازم صورت بگیرد.

الهیان در پایان با اشاره به جلسه هفته آینده کمیته حقوق بشر مجلس بیان کرد: کمیته حقوق بشر مجلس هم این اقدام افراطی، دین‌ستیز و تفرقه‌افکنانه میان پیروان آیین‌های آسمانی را صراحتا محکوم می‌کند و ان شاءالله در جلسه آتی کمیته حقوق بشر مجلس که با موضوع بررسی ظرفیت‌های سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) است این موضوع را به لحاظ ظرفیت این سازمان و پیگیرهای حقوقی بشری دنبال خواهد شد.
Share/Save/Bookmark