توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 48384
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
تفاوت روحانی 92 و آخوندی 93 درباره مسکن مهر
علی‌رغم قول روحانی برای تکمیل مسکن مهر، پیشرفت این پروژه در دولت یازدهم کمتر از ۷ درصد در سال بوده است.
تفاوت روحانی 92 و آخوندی 93 درباره مسکن مهر
به گزارش خط نيوز به نقل از مشرق؛ بسیاری از وعده های ریز و درشتی که حسن روحانی در زمان تبلیغات انتخاباتی روی آنها مانور کرد، امروز، پس از چهار سال فعالیت، قابلیت بازخوانی دارد. وعده‌هایی که بعدها روحانی و بسیاری از دولتمردان به عملی نشدن آنها اذعان کردند.
روحانی در سال ۹۲ بارها بر تکمیل مسکن مهر تأکید کرد و علی‌رغم انتقادهایی که به این طرح داشت قول تکمیل این طرح را داد. وی در سال ۹۲ گفت: اصل ساخت مسکن ارزان و مسکن مهر یک ایده خوب بود ولی این ایده برای یک دوره کوچک‌تر طراحی شده بود.

اما عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در بهمن‌ماه ۱۳۹۳، در بازدید از فرودگاه مهرآباد هنگام پاسخ به سوال دبیر کمیته مطالبه حق مسکن، در اظهار نظری عنوان کرد: «مسکن مهر طرح مزخرفی است.»

احمد اصغری مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی ۹۶.۳ درصد پروژه‌های مسکن‌مهر خبر داده و گفته است در دولت یازدهم ۸۲۰ هزار واحد تا امروز افتتاح شده؛ یعنی سالانه بیش از ۲۵۰ هزار واحد افتتاح کرده‌ایم. ۱۱۰ هزار واحد هم آماده افتتاح است. این در شرایطی که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت روحانی پروژه‌های مسکن‌مهر را با پیشرفت ۷۰ درصدی تحویل گرفت و با توجه به اظهارنظر قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی، می‌توان گفت در ۴ سال گذشته این پروژه پیشرفت ۲۶.۳ درصدی داشته است. یعنی واحدهای مسکونی‌مهر سالانه ۶.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.
Share/Save/Bookmark