توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 64791
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹
مشاغل آلاینده مزاحم در بافت شهری کرمانشاه/ به‌ زودی شهرک ضایعات احداث می‌شود
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: به‌زودی زیرساخت‌های ایجاد شهرک ضایعات در کرمانشاه ایجاد و جای 500 واحد صنفی در این راستا مشخص خواهد شد.
مشاغل آلاینده مزاحم در بافت شهری کرمانشاه/ به‌ زودی شهرک ضایعات احداث می‌شود
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بسیاری از مشاغل آلاینده صوتی و بصری مزاحم در بافت شهری هم اکنون در دل شهر کرمانشاه هستند و شهروندان را با مشکلات فراوانی روبه رو کرده، ساماندهی مشاغل مزاحم در کرمانشاه وعده‌ای بوده که از سال 89 مصوب شده و از آن زمان تاکنون تلاش مسؤولان برای اجرای کامل مصوبه همچنان ادامه دارد.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه با تاکید بر ضرورت ایجاد شهرک ضایعات در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در این راستا، اظهار داشت: ضایعات فروشان عمدتا در شهرک جعفرآباد و برخی از شهرک‌ های حاشیه‌ای در حال فعالیت هستند.

هدایت حاتمی ادامه داد: فعالیت این مشاغل آلاینده، شرایط نابه‌هنجاری را برای مردم ایجاد کرده اند، مسائل بهداشتی آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده، گاها وسط پیاده‌روها وسط خیابان‌ها را اشغال کرده و امکان تردد از شهروندان می‌گیرند، با ایجاد سر و صدا به خصوص در ساعات استراحت مردم وضعیت بسیار ناخوشایندی را سبب می‌شوند.

وی به اشتغال 2 هزار نفر در 500 واحد صنفی در این راستا اشاره و بیان کرد: به هیچ وجه ممکن نمی‌خواهیم اشتغال این افراد به خطر بیفتد، در این راستا مکان را برای اشتغال آن‌ها مشخص کرده‌ایم تا برای مردم ایجاد مزاحمت نکند.

حاتمی اضافه کرد: بر این اساس شهرک ضایعات را در انتهای شهرک ملاحسینی، جایی که از نظر زیست محیطی و از همه نظر شرایط را دارد، ایجاد و زیرساخت‌های 500 واحد را آماده و با مشارکت صاحبان این واحدهای صنفی و با ارائه تسهیلات تحویل خواهیم داد.

وی از صاحبان این مشاغل آلاینده خواست به اتحادیه مربوطه مراجعه و ثبت‌نام کنند و افزود: امسال به زودی کار را شروع خواهیم کرد، بعد از اینکه زیرساخت‌ها را آماده کردیم جای واحدهای صنفی مشخص شد، باید خود آن‌ها مشارکت کنند تا منتقل شوند بعد از آن طی یک فرصت زمانی مشخص دیگر اجازه فعالیت داخل شهر را به آن‌ها نخواهیم داد.
Share/Save/Bookmark