توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65295
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
جهانگیری:
مردم در شرایط سخت معیشتی قرار دارند/ دولت مصمم است با رهنمود علما بر مشکلات فائق آید
معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم امروز در شرایط سخت معیشتی و فشارهای ناشی از تحریم و کرونا قرار دارند و دولت مصمم است با رهنمودهای علما و مراجع تقلید بر این مشکلات فائق آید.
مردم در شرایط سخت معیشتی قرار دارند/ دولت مصمم است با رهنمود علما بر مشکلات فائق آید
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با آیت الله جعفر سبحانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط کرونایی مردم مجبور هستند مراسم اربعین را به شکلی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار کنند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت در دو جبهه مقابله با تحریم‌ها و مدیریت کرونا در تلاش است تا فشارها بر مردم را کاهش دهد، گفت: مردم امروز در شرایط سخت معیشتی و فشارهای ناشی از تحریم و کرونا قرار دارند و دولت مصمم است با رهنمودهای علما و مراجع تقلید بر این مشکلات فائق آید.

جهانگیری همچنین گزارشی از عملکرد دولت در مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا ارائه و خاطرنشان کرد: دولت همواره از سخنان راهگشای مراجع تقلید در مقابله با کرونا استفاده کرده است.

آیت الله سبحانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش‌های دولت، بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و گفت: وظیفه همگان است که به دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی به صورت جدی توجه کنند.

این مرجع تقلید افزود: در شرایط فعلی مرجع اصلی تصمیم گیری ها، جامعه پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است و لازم است با تشدید مراقبت‌ها و محدودیت‌ها از افزایش ابتلاء به بیماری کرونا جلوگیری شود.

آیت الله سبحانی ادامه داد: در شرایط فعلی و به دلیل شیوع کرونا حضور در پیاده روی اربعین جایز نیست و در این خصوص اطلاعیه ای در روزهای آینده صادر خواهم کرد.

همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید نیز به صورت تلفنی گفتگو کرد.

وی عصر امروز (شنبه) در این تماس تلفنی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سخنان و رهنمودهای مراجع عظام تقلید همواره در مسائل مختلف به خصوص در زمان شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، برای دولت راهگشا بوده است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد با تلاش‌های دولت، دعای علما و مراجع تقلید و مشارکت مردم بتوانیم در مدیریت بیماری کرونا و مقابله با تحریم‌ها موفق شویم.

آیت الله علوی گرکانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های دولت گفت: همواره دعاگوی دولت و مسئولین هستم تا بتوانند به وظایف خود در مسیر خدمت رسانی به جامعه عمل کنند.

وی از جهانگیری خواست سلام ایشان را به رئیس جمهور ابلاغ کند و برای دولت و خدمتگزاران مردم آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

در ادامه این تماس‌ها اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، پیشاپیش ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: متأسفانه امسال مانند سال‌های گذشته امکان حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد و باید به شکلی دیگر این مراسم را برپا کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایط فعلی از یک سو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: نتیجه این مشکلات فشار جدی بر مردم کشور است، اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این مشکلات را مرتفع کند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه علما و مراجع تقلید همواره پشتوانه‌ای برای عبور از مشکلات کشور بوده اند، از سخنان و رهنمودهای راهگشای آیت الله جوادی آملی قدردانی کرد و گفت: در طول تاریخ مراجع تقلید همواره پناهگاهی برای مردم بوده اند و رهنمودهای آنها در مسائل و مشکلات مختلف راهگشا بوده است.

آیت الله جوادی آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی‌ها و مشکلات، آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه ریزی و مدیریت صحیح است.

وی با انتقاد از برخی غفلت‌ها در سال‌های گذشته که منجر به سو استفاده و اختلاس از بیت المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت المال سخت گیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای مردم تسهیل کنیم.

آیت الله جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تأکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم چرا که با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت‌هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد.
Share/Save/Bookmark