توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 63918
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
معاون رئیس مجلس عراق:
درتلاشیم دانشگاه رازی را در لیست دانشگاه‌های "ابتعاث" قرار دهیم
درتلاشیم دانشگاه رازی را در لیست دانشگاه‌های "ابتعاث" قرار دهیم
معاون رئیس مجلس عراق گفت: تلاش می‌کنیم تا از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس، بتوانیم دانشگاه رازی را هم جزو لیست دانشگاه‌های ابتعاث(مورد قبول وزارت علوم عراق) قرار دهیم.

صلاح جاسم الحمیری در سفر به استان کرمانشاه و در دیدار با رئیس دفتر همکاری‌های بین الملل دانشگاه رازی بر توسعه تبادلات علمی و دانشجویی بین دانشگاه‌های کرمانشاه و عراق تاکید کرد و گفت: برای تعمیق این ارتباطات از طریق مجلس عراق اقدام خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، این مقام مسئول عراقی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با پیگیری و رایزنی با نمایندگان مجلس، بتوانیم دانشگاه رازی را جزو لیست دانشگاه‌های ابتعاث قرار دهیم.

معاون رئیس مجلس عراق بابیان اینکه درحال حاضر پنج دانشگاه ایران جزو این لیست هستند، افزود: تا چندسال پیش دانشگاه رازی هم جزو این لیست بود، اما متاسفانه از لیست خارج شد، لذا باتوجه به پیشرفت‌ها و جایگاه خوب این دانشگاه سعی خواهیم کرد آن را دوباره به لیست اضافه کنیم.

وی یادآورشد: دانشگاه‌هایی که در لیست ابتعاث هستند، از نظر رتبه بندی مورد قبول وزارت علوم عراق بوده و برای این دانشگاه‌ها می‌توانیم دانشجویان بورسیه بفرستیم.

الحمیری در ادامه خواهان بازدید مسئولین دانشگاه رازی از دانشگاه‌های عراق شد و گفت: قطعا افزایش این ارتباطات و دیدن ظرفیت‌های دانشگاهی دو طرف باعث بالا رفتن سطح تعاملات خواهد شد.

رئیس دفتر همکاری های بین الملل دانشگاه رازی کرمانشاه هم برلزوم توسعه روابط علمی این دانشگاه با وزارت علوم عراق تاکید کرد و گفت: هرچند در حال حاضر در بحث جذب دانشجو تبادلاتی داریم، اما در حوزه انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و برگزاری همایش‌های مشترک علمی نیز خواهان افزایش این ارتباطات هستیم.

هادی حجاریان تصریح کرد: متاسفانه ارتباط علمی دانشگاه رازی با دانشگاه‌های جنوب عراق تاکنون چندان قوی نبوده، اما از چند مدت پیش تفاهم نامه‌هایی را با دانشگاه‌هایی همچون قاسم الخضرا و بابل منعقد کرده‌ایم تا این ارتباطات را بیشتر کنیم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark