توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58446
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
گفت‌وگوی پامپئو با وزرای خارجه انگلیس و فرانسه درباره ایران
وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه انگلیس و فرانسه درباره مسائل مختلف از جمله ایران و روسیه گفت‌‌وگوی تلفنی کرد.
گفت‌وگوی پامپئو با وزرای خارجه انگلیس و فرانسه درباره ایران
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا با همتایان انگلیسی و فرانسوی خود تلفنی درباره ایران، سوریه و مسائل دیگر گفت‌وگو کرد.

«رابرت پالادینو»، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت پامپئو با «جرمی هانت»، وزیر خارجه انگلیس درباره مقابله با «رفتارهای مخرب ایران»، تضمین پیشرفت‌ها در سوریه و پیگیری هدف مشترک هسته‌ای‌زدایی از کره شمالی گفت‌وگو کردند.

دولت آمریکا بعد از خروج از برجام تلاش کرده متحدان اروپایی‌اش را به اعمال فشار علیه ایران وادار کند. اروپایی‌ها در سطح سیاسی به شدت با تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای مخالفت کرده‌اند، اما هنوز در عمل به وعده‌های خود برای حفظ منافع اقتصادی ناشی از برجام ناکام مانده‌اند.

علاوه بر این، کشورهای اروپایی بارها اعلام کرده‌اند با رویکرد آمریکا در مخالفت با برنامه موشک‌های بالیستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هم‌نظرند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پامپئو با «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه هم درباره مبارزه با داعش به ویژه در عراق و سوریه رایزنی کرده است. طبق این بیانیه، پامپئو به تلاش‌های فرانسه برای مقابله با فعالیت‌های ایران در خاورمیانه (آسیای غربی) اشاره کرده است.
Share/Save/Bookmark