توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 60876
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
همه چشم‌انتظار بازگشت «حاج حیدر» هستند
چنان علاقه‌ای بین شهید جنتی و زینبیون برقرار بود که پس از شهادتش نیروها اعتراف می‌کردند هیچ فرمانده‌ای مثل حیدر به خوبی با آن‌ها رفتار نکرد.
همه چشم‌انتظار بازگشت «حاج حیدر» هستند
به گزارش خط نيوز، صبح روز گذشته ۲۰ خرداد، انتشار یک عکس مشترک از سرلشکر «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه و شهید مدافع حرم «محمد جنتی» فرمانده ایرانی تیپ زینبیون، این امید را در دل خانواده شهید جنتی زنده کرد که ممکن است پیکر مطهر فرزند شهیدشان را ۲ سال بعد از شهادت بالاخره ببینند و با آن وداع کنند.

انتظار دو ساله خانواده شهید، بعد از انتشار این عکس مشترک چند ساعت بیشتر طول نکشید و کانال رسمی ستاد معراج‌الشهدا با درج خبر شناسایی پیکر شهید محمد جنتی، مرهمی شد بر دردهای دو ساله خانواده شهید جنتی.

متن خبر یک خطی ستاد معراج‌الشهدا اینگونه بود: پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد جنتی (حاج‌حیدر) فرمانده ایرانی تیپ زینبیون بعد از گذشت ۲ سال از زمان شهادت کشف و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

زینبیون؛ لشکری که سخت‌ترین عملیات‌ها را در سوریه انجام می‌داد
شهید مدافع حرم «محمد جنتی» ملقب به «حاج حیدر» اصالتاً اهل روستای «دیزج خلیل» از توابع شهرستان «شبستر» استان آذربایجان شرقی بود.

حاج حیدر قبل از آنکه در فروردین ماه ۹۶ به دست تروریست‌های تکفیری داعش به شهادت برسد، چندین نوبت از ناحیه‌های مختلف بدن زخمی شده بود.

«شهلا پناهی» نویسنده جهاد و مقاومت کشورمان که از چند مدت پیش نگارش کتاب خاطرات شهید محمد جنتی را آغاز کرده است، در خصوص ارتباط میان حاج حیدر و نیروهای پاکستانی تحت امرش گفته بود: چنان علاقه‌ای بین شهید و آن‌ها برقرار بود که پس از شهادتش نیروها اعتراف می‌کردند هیچ فرمانده‌ای مثل حیدر به خوبی با آن‌ها رفتار نکرد. او کنار یک سفره با رزمنده‌ها هم‌غذا می‌شد و مراقب خانواده‌های‌شان بود. تعامل، عشق و رفاقت میان حاج حیدر و نیروهای تحت امرش در سوریه بی‌نظیر بود. شهید جنتی به حضرت زینب کبری (س) نیز ارادت فراوانی داشت.

چندی پیش در گلزار شهدای تهران یادمانی برای این شهید بزرگوار آماده کرده بودند که به احتمال زیاد پیکر شهید جنتی در همان محل به خاک سپرده خواهد شد.

و حالا خانواده شهید، همرزمان شهید، نیروهای تیپ زینبیون و ملت شهیدپرور و قدرشناس ایران اسلامی، بی‌تاب و منتظر اعلام برنامه‌های مراسم وداع، تشییع و خاکسپاری حاج حیدر هستند. فرمانده‌ای که در کُنج دل‌های مدافعان حرم برای خود آشیانه‌ای ابدی ساخته است.

«زینبیّون خیلی خوب میجنگند؛ خیلی خوب مجاهدت میکنند. سلام من را به پدرها و مادرها و خانواده‌هایشان برسانید». این جملات بخشی از سخنان مقام معظم رهبری خطاب به خانواده یکی از شهدای مدافع حرم در تاریخ ۱ آذر ۱۳۹۵ بود.

منبع: میزان
Share/Save/Bookmark