توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 64836
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
مردم برای جلوگیری از خاموشی‌ها باید در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
رییس اداره برق قصرشیرین گفت: مردم برای جلوگیری از خاموشی‌ها با توجه به پیک مصرف تابستان، باید در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
مردم برای جلوگیری از خاموشی‌ها باید در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
میثم کوشکی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میانگین مصرف برق هر مشترک قصرشیرینی در ساعات پیک بار مصرف ۱۶ مگاوات است که مشترکان نیاز است یک صرفه جویی ۱۰ درصدی را لحاظ کنند تا بدون هرگونه خاموشی پیک مصرف تابستان را پشت سر بگذاریم.

وی اظهارداشت: هم اکنون این شهرستان ۹ هزار و ۷۰۰ مشترک برق دارد که با توجه به گرمسیر بودن قصرشیرین میزان مصرف برق این منطقه گرمسیری درجه سه محاسبه می شود که در استان کرمانشاه، ۲ شهرستان سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز از این امتیاز برخوردارند.
رییس اداره برق قصرشیرین گفت: مشترکان در ساعات پیک مصرف و اوج بار یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ از وسایل برقی هم زمان استفاده نکنند و در ساعت غیر از اوج بار از دیگر وسایل برقی مانند ماشین لباسشویی، اتو، ماشین ظرفشویی، سماور برقی و سایر امکانات برقی استفاده کنند.
وی اضافه کرد که با وجود گرمای هوا و مصرف زیاد شهروندان، تاکنون هیچ گونه قطعی برق نداشته ایم و از تمامی مشترکان می خواهیم برای استفاده از وسایل خنک کننده با توجه به گرمسیری بودن منطقه، درجه کولرهای گازی را روی ۲۴ قرار دهند و کولرهای آبی را روی دور کند بگذارند تا این گونه در مصرف برق صرفه جویی شده و هم بتوانیم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم.

کوشکی ادامه داد: از مشترکان عمومی همچون نیروهای مسلح، بیمارستان و ادارات و پایانه ها که بیشترین بدهی برق را دارند می خواهیم به منظور خدمات دهی مطلوب به مشترکان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

وی از جمع آوری ۲۰ مورد انشعاب غیرمجاز برق از ابتدای امسال تاکنون خبرداد و گفت: مدیریت در بخش صنعتی و کشاورزی و استفاده از کمک مولد ها باعث شده تا در بحث تامین برق مشکل نداشته باشیم اما ادامه این رویه نیاز به همکاری تمامی مردم و مشترکان برای مصرف بهینه برق دارد.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب استان بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد و تنها منطقه گرمسیری این استان محسوب می شود که گرمای هوا در برخی ایام فصل تابستان در این شهرستان به ۵۰ درجه و گاهی بیشتر هم می رسد.
Share/Save/Bookmark