توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 57491
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
درخواست یک گروه فمینیستی برای ممنوعیت حجاب در المپیک ۲۰۲۴
یک گروه فمینیستی در فرانسه خواستار ممنوعیت رعایت حجاب ورزشکاران مسلمان در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ شد.
درخواست یک گروه فمینیستی برای ممنوعیت حجاب در المپیک ۲۰۲۴
به گزارش خط نیوز، یک گروه فمینیستی با نام انجمن بین‌المللی حقوق زنان از مسئولان برگزاری المپیک و پارالمپیک 2024 پاریس درخواست کرد که از رعایت حجاب و دیگر نمادهای پوشش اسلامی در جریان این بازی‌ها جلوگیری کنند تا این اطمینان به وجود بیاید که زنان مسلمان ورزشکار می‌توانند آزادانه و بدون محدودیت‌های مذهبی رقابت کنند.

آنه سونیه در وب‌سایت این انجمن خواستار آن شده که کشورهای اسلامی که ورزشکاران خود را مجبور به رعایت حجاب می‌کنند، به دلیل تضاد این موضوع با منشور بازی‌های المپیک محروم شوند. سونیه که کتابی را نیز درخصوص این موضوع نوشته است، مدعی شده که برخی کشورها از حضور ورزشکاران زن در رقابت‌های میکس جلوگیری می‌کنند و تنها اجازه می‌دهند که زنان در مسابقاتی که سازگار با قوانین اسلامی است، حضور داشته باشند.

وی در این باره گفت: زمان آن رسیده که کمیته برگزاری پاریس 2024 واکنش نشان بدهد و همه اصول جهانی منشور المپیک را اجرا کند. هنوز دو کشور ایران و عربستان قوانین منشور المپیک را نقض می‌کنند. چنین اقداماتی در میان دیگر راه‌های تحقیرآمیز که آپارتاید جنسی

در المپیک 2016 ریو ابتهاج محمد شمشیرباز مسلمان آمریکایی با رعایت حجاب توانست به مدال برنز دست یابد. همچنین ورزشکاران بسیار زیادی از ایران توانسته‌اند در المپیک و پارالمپیک شرکت کنند و صاحب مدال‌های رنگارنگ شوند.
Share/Save/Bookmark