توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 58580
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور:
بررسی شود چرا تولیدکنندگان تمایل به ادامه کار ندارند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری یکی از علل عدم تمایل برای استفاده از وام‌های رونق تولید بوده است.

بابک دین‌پرست در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در شیروان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا تمایل برای دریافت تسهیلات رونق تولید میان تولیدکنندگان و سرمایه گذاران کم شده است؟ اظهار کرد: تسهیلات مشاغل پایدار روستایی و عشایری که با نرخ سود شش تا هشت درصد اعطا می‌شود موجب شده تا افراد بیشتر به سمت دریافت این نوع از تسهیلات بروند.

وی افزود: البته باید در خراسان شمالی یک کارگروه ویژه تشکیل و در آن بررسی‌های لازم انجام شود که چرا برخی از واحدهای تولیدی تعطیل و برخی غیر فعال شده‌اند.

دین پرست ادامه داد: علاوه بر آن باید در این کارگروه بررسی شود که چرا تولیدکنندگان تمایل به ادامه کار نداشته و آیا سخت گیری و کارشکنی هایی وجود داشته که سبب شده تا آن ها دست از کار بکشند؟

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طی سفری که تیر ماه سال جاری به این استان داشتید موضوع پیگیری مطالبات تجار این استان از ترکمنستان را مطرح کردید و این پیگیری ها به چه نتایجی رسیده است؟ گفت: این مسئولیت هم از سوی ما و هم از سوی وزارت خارجه وجود دارد که به مطالبات سرمایه گذاران رسیدگی کند.

وی تاکید کرد: اما از آن زمان تاکنون حتی یک نامه در رابطه با اینکه چه میزان مطالبه از سوی تجار این استان در ترکمنستان وجود دارد با من نشده است، اما پیگیری های لازم انجام می شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark